W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Chrust i Joryj Kłoc (Ukraina)

Koncert: Chrust i Joryj Kłoc (Ukraina)
Data rozpoczęcia 2022-12-09
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16 | Duża Sala Widowiskowa
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Płatny
Koszt udziału 30 zł / 20 zł
Kategoria Koncert

Chrust to polska grupa muzyczna grająca szeroko pojętą muzykę etniczną. Trzy zupełnie inne osobowości, reprezentujące umiłowane przez siebie style muzyczne (folk, electro, rock) dają w połączeniu niepowtarzalne, współczesne brzmienie zespołu. Twórczość grupy opiera się na motywach z polskiej i słowiańskiej muzyki tradycyjnej, ale jest również inspirowana działaniami takich formacji muzycznych i wykonawców jak: Percival Schuttenbach, Wardruna, Trent Reznor, Tool czy Igor Herbut. Chrust powstał w Gdańsku w 2021 roku – wtedy też ukazał się pierwszy singiel promujący aktywność tego zespołu: „Hen za Rzeką”. Rok później, w maju 2022, ukazał się pierwszy w pełni autorski album artystów – „CHRUST”. Mimo krótkiej historii zespołu jego członkowie mają za sobą pierwszą wspólną trasę koncertową i festiwalową. Są zdobywcami II miejsca w konkursie „Scena Otwarta” na Mikołajkach Folkowych 2021.

Joryj Kłoc - ukraińska obrzędowa hip-hop-dajboże-etno-czort wataha ze Lwowa, dzięki której ukraińskie starodawne instrumenty i pieśni zabrzmiały w nowoczesny sposób. Jej nazwa pochodzi od tajnej gwary zamkniętych wspólnot niewidomych lirników i kobzarów. Joryj oznacza ‘szacowny, honorowy’, a Kłoc – ‘kawałek, przystojniak, fragment’ albo ‘stary, starszy’. We współczesnym języku Joryj Kłoc można tłumaczyć jako: ‘Poważny, Honorowy, Solidny Człowiek’; ‘Świetna, Znakomita Osoba’ albo po prostu – ‘V.I.P.’. Wszystkie te tłumaczenia pasują do tej cudownej czwórki muzyków.

Bilety: link do strony z biletami

Wydarzenie jest częścią 32. Mikołajek Folkowych

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej