W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert "Civis Christi"
Data rozpoczęcia 2021-10-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie, ul. Jana Pawła II 11
Organizator Teatr Piosenki, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Parafia pw. Świętej Rodziny
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

24 października o godz. 19.00 w parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie, ul. Jana Pawła II 11, odbędzie się koncert "Civis Christi".

"Civis Christi" to opowieść o życiu i kapłańskiej posłudze Stefana kardynała Wyszyńskiego "Wielkiego Interrexa Rzeczpospolitej" - od chwili narodzin, dzieciństwa, młodości i powołania, poprzez lata wojny i okupacji, czasy stalinizmu i aresztowania, okres Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i Milenium, lata siedemdziesiąte i udział w rzymskim konklawe, które wybrało kardynała Karola Wojtyłę na Stolice Piotrową, aż po najsłynniejsze spotkanie dwóch wielkich Polaków, czasy Solidarności, zamachu na Jana Pawła II i ostatnie chwile życia Księdza Prymasa.

 

Proste wiersze i przejmujące pieśni układają się w mozaikę nastrojów, tworząc misterium, które jest w istocie wspólną modlitwą.

"Civis Christi" to wzruszające poetycko-muzyczne widowisko przygotowane przez Teatr Piosenki.