W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Copernicus (Przemysław Rudź i Robert Szaja)

Koncert: Copernicus (Przemysław Rudź i Robert Szaja)
Data rozpoczęcia 2021-06-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2 | Studio im. Budki Suflera
Organizator Radio Lublin
Udział Bezpłatny
Koszt udziału wejściówki do wygrania na antenie Radia Lublin
Kategoria Koncert

Przemysław Mieszko Rudź to kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, popularyzator astronomii, autor książek i przewodników. W swojej twórczości artystycznej nawiązuje do dokonań słynnej szkoły berlińskiej, wzbogacając ją elementami harmonii rocka progresywnego. Popularyzację astronomii realizuje poprzez działalność wydawniczo-literacką, wykłady i prelekcje, pokazy nieba oraz uczestnictwo w zlotach astronomicznych na terenie całego kraju.

Podczas widowiska zostaną zaprezentowane utwory z płyty „Copernicus”. Utwory te inspirowane są działalnością oraz miejscami, z którymi związany był Mikołaj Kopernik. Kompozytor, Przemysław Rudź oraz Robert Szaj z Fundacji Nicolaus Copernicus zabierają nas w muzyczną podróż m.in. do fromborskiej katedry, lubawski zamek, czy pod gwieździste niebo Kopernika.

Kolejne imprezy:

  • 11 czerwca, godz. 19.00 Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll - Kathia
  • 17 czerwca, godz. 18.00 Ogrody Radia Lublin – Kryminalne czwartki w Lublinie – spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem
  • 18 czerwca, godz. 19.00 Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll - Luka Mazur Quartet