W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert- Czubaszki, czyli Maria Czubaszek i jej piosenki

Koncert- Czubaszki, czyli Maria Czubaszek i jej piosenki
Data rozpoczęcia 2014-03-19
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

"Czubaszki, czyli Maria Czubaszek i jej piosenki" to nostalgiczna podróż do historii polskiej piosenki, chociaż Maria Czubaszek najchętniej udziela się obecnie jako satyryk, to wszyscy pamiętają jej przebojowe teksty do piosenek: „Tico - Tico”, „Miłość jest jak niedziela”, „Rycz, mała, rycz” czy „Wyszłam za mąż zaraz wracam”. Na koncercie nie zabraknie oczywiście męża - Wojciecha Karolaka i fantastycznych jazzowych wykonawców: Anny Serafińskiej, Magdy Ptaszyńskiej, Janusza Szroma z akompaniamentem niezastąpionego tria Bogdana Hołowni. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym.

W programie piosenki:
„Wyszłam za mąż, zaraz wracam”
„Miłośc jak niedziela”
„Rycz, mała rycz”
„Odkładana miłość”
„Czas robi swoje”
„Każdy as bierze raz”
„Byle jak”
„Tico tico”
„Tylko dni”
„Tak mało chcę”

Występują:
Maria Czubaszek - opowieści rozmaite w rozmowie z Krzysztofem Ryzlakiem
Anna Serafińska - śpiew
Janusz Szrom – śpiew
Magdalena Ptaszyńska – śpiew
Bogdan Hołownia – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

gość specjalny: Wojciech Korolak – organy Hammonda

Maria Czubaszek mówi o sobie – autorka rozrywkowa. Jej radiowe dialogi, skecze i słuchowiska bawią od prawie czterdziestu lat. W życiu „pozaradiowym”napisała m.in. 3 książki, 3 sztuki teatralne, dialogi do 2-ch filmów, felietony do pism i teksty do wielu piosenek. W większości do muzyki Wojciecha Karolaka, dla Ewy Bem. Jest kobietą pracującą, palącą i kochającą. Zwierzęta. Głównie psy i zające. Prawdziwe imię Marii Czubaszek to Alicja. Nazwisko Czubaszek przylgnęło do niej po pierwszym mężu, mimo że od wielu lat jest żoną kompozytora i jazzmana Wojciecha Karolaka. Zawodowo od ponad czterdziestu lat jest związana z radiową Trójką, gdzie zaczynała od tekstów do Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego, następnie Ilustrowanego Magazynu autorów. Obecnie skecze jej autorstwa najczęściej można usłyszeć w „Powtórce z rozrywki“ a ją samą w „Radiowej akademii rozrywki”. Od 2006 roku nieprzerwanie pisze blog internetowy oraz „Tendencyjny przegląd prasy kolorowej i tabloidów.” W 2009 roku, minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdan Zdrojewski, uhonorował ją Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Urodziła się , (jak podkreśla – dawno, dawno temu) wychowała i żyje w Warszawie. Jej rodzina pochodzi ze Lwowa. Sama o sobie mówi, że jest miejskim stworzeniem. Poza miastem zatraca się. Podobnie zresztą jak na warszawskich salonach. Nie bywa więc i, jak sądzi, nie wiele na tym traci.

Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III - 40 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej