W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert debiutowy
Data rozpoczęcia 2017-03-05
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16, Lublin
Organizator Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Podczas wydarzenia zaprezentują się grupy młodsze (taneczne, wokalna i  muzyczna) Zespołu Tańca Ludowego UMCS - dla wielu tancerzy i solistek,  którzy rozpoczęli naukę w październiku 2016 r., będzie to pierwszy publiczny występ. W programie tańce narodowe, regionalne oraz piosenki i przyśpiewki ludowe.

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim zespołem artystycznym UMCS, założonym przez dyrektora seniora, kierownika artystycznego i choreografa Stanisława Leszczyńskiego. Obecnie kieruje nim Lech Leszczyński. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie młodzieży akademickiej oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu.
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej