W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Debiutowy Zespołu Tańca Ludowego UMCS

Koncert Debiutowy Zespołu Tańca Ludowego UMCS
Data rozpoczęcia 2018-03-04
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Sala Widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Zespół Tańca Ludowego
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Tegoroczny występ z racji nadchodzącego święta Zespołu – Jubileuszu 65-lecia, odbędzie się w wyjątkowo poszerzonym repertuarze. Po raz pierwszy na scenie wystąpią debiutanci z grupy młodszej, a także grupa średnia i starsza. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną tańce narodowe, regionalne oraz piosenki i przyśpiewki ludowe.

Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstał w 1953 r. Jest najstarszym reprezentacyjnym studenckim zespołem artystycznym UMCS, założonym przez dyrektora seniora, kierownika artystycznego i choreografa Stanisława Leszczyńskiego. Głównym celem działalności Zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie młodzieży akademickiej oraz uwrażliwienie jej na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Zespół posiada ponad 20 godzin repertuaru obejmującego tańce, pieśni narodowe i regionalne oraz tańce i melodie ludowe innych narodów. Prezentuje programy w oryginalnych, autentycznych kostiumach.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej