W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Diakuju dla Lublin
Data rozpoczęcia 2022-11-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Poza koncertem  "Diakuju dla Lublina", który jest najważniejszą częścią projektu odbędą się również warsztaty malarskie w tradycyjnym ukraińskim stylu Petrykivka i warsztaty ludowego tańca ukraińskiego "Hopak".

- Serdecznie zapraszam na kolejny projekt realizowany w ramach programu „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka”. Ponownie możemy zaobserwować jak młodzi ludzie poprzez sztukę chcą wyrazić swoje najgłębsze emocje i poruszyć tematy ważne społecznie. „Diakuju dla Lublina”, będzie też doskonałą okazją do lepszego poznania ukraińskiej tradycji i kultury – mówi Izabela Pastuszko, dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

"Diakuju dla Lublina" jest projektem, który ma na celu podziękowanie mieszkańcom Lublina za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Twórcy projektu głęboko wierzą, że dobro musi powracać, więc chcą wyrazić swoją wdzięczność dzieląc się swoimi umiejętnościami i dobrą energią. To będzie prawdziwe święto wdzięczności.

- Warsztaty i koncert, które tworzymy wspólnie z utalentowanymi osobami z Ukrainy oraz studentami lubelskich uczelni, będą poświęcone wszystkim, którzy wspierają i pomagają Ukraińcom w czasie wojny. Na koncercie można będzie usłyszeć historie ludzi, którzy uciekali przed wojną, a także tych dobrych ludzi, którzy pomagali im odnaleźć się w nowych warunkach. Oprócz warsztatów i koncertu przygotowaliśmy także upominki i poczęstunek. Chcemy zrobić prawdziwe święto przyjaźni i dobroci w Lublinie – mówi Oleksandra Orkusha, organizatorka wydarzenia

Harmonogram wydarzenia (6.11 – niedziela):

  • 10:00 – 12:00 - Warsztaty malarskie w tradycyjnym ukraińskim stylu Petrykivka (Darmowe zapisy przez formularz)
  • 13:00 – 14:30 - Warsztaty ludowego tańca ukraińskiego "Hopak" (Darmowe zapisy przez formularz)
  • 18:00 - Koncert „Diakuju dla Lublina” (Wstęp wolny)

Projekt realizowany jest w ramach programu "Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka"

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej