W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert dla dzieci „O krasnoludkach i Sierotce Marysi”

Koncert dla dzieci „O krasnoludkach i Sierotce Marysi”
Data rozpoczęcia 2023-05-27
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Muszla Koncertowa im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim
Organizator Narodowe Centrum Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Z okazji Dnia Dziecka Narodowe Centrum Kultury zaprasza na koncert dla dzieci z muzyką Krzysztofa Pendereckiego „O krasnoludkach i Sierotce Marysi”. Nieznana muzyka Krzysztofa Pendereckiego zostanie wykonana na żywo przed publicznością pierwszy raz od lat 50-ych!

Podczas wydarzenia, dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Pendereckiej, zabrzmi kompozycja przygotowana specjalnie na potrzeby spektaklu „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, wystawionego w reżyserii Ireny Wojutyckiej w 1957 roku w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi. Muzyka zabrzmi w wykonaniu solistów Orkiestry Akademii Beethovenowskiej z udziałem pianisty Krzysztofa Książka, pod batutą maestro Macieja Tworka. Towarzyszyć im będzie w roli narratora, tekstu na podstawie bajki Marii Konopnickiej, aktor Sławomir Holland. Dopełnieniem wydarzenia będzie bajkowa animacja autorstwa Krzysztofa Głażewskiego, powstała specjalnie na tę okazję z myślą o najmłodszych odbiorcach.

Po koncercie odbędą się m.in. warsztaty tworzenia instrumentów z materiałów recyklingowych oraz inne atrakcje dla dzieci.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej