W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Dorota Sowa Kuziela i T/Aboret

Koncert: Dorota Sowa Kuziela i T/Aboret
Data rozpoczęcia 2018-04-21
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator Fundacja Się tworzy i ACK “Chatka Żaka”
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Koncert

Dorota Sowa Kuziela osiągnęła rzadką umiejętność akompaniowania sobie na skrzypcach. Zjawiskowym wykonaniem utworu “Taki pejzaż” Zygmunta Koniecznego została jednogłośnie okrzyknięta najlepszą Wschodowiczką 7. edycji. Zgodnie z tradycją - tym razem wystąpi z dłuższym recitalem. Sowa łączy folk, poezję śpiewaną i muzykę klasyczną. Potężny wokal, skrzypcowe szmery, a kiedy indziej mocne gitarowe riffy sprawiają, że jej występy są niecodzienne i poruszające. Interpretuje klasykę, ale też sama pisze świetne teksty i komponuje do nich muzykę.

Cztery osoby, trzynaście instrumentów, jedna opowieść, czyli T/Aboret. Artyści wywodzą się z różnych muzycznych światów. Wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach i rytmicznych wariacjach. Odnajdziemy tutaj polskie ludowe źródła, choć opowieść snuta jest językiem współczesnym i miejskim.  “Muzyka pachnąca drewnem”, jak sami opisują swoją twórczość. Wracamy do nich pewnie - Natalia Czekała, członkini zespołu, otrzymała wyróżnienie podczas IV Festiwalu Wschody.

Koncert odbywa się w ramach 7. Festiwalu Wschody. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej