W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert „Drogi wolności” | Felin

Data rozpoczęcia 2018-07-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce teren zielony przy Szkole Podstawowej 52
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncerty „Drogi wolności” to cykl koncertów dzielnicowych przybliżających mieszkańcom Lublina rolę naszego miasta w procesach wolnościowych Polski, ze szczególnym podkreśleniem roli Lubelskiego Lipca ’80. Z tej okazji zapraszamy na sześć pikników rodzinnych połączonych z koncertami „Drogi Wolności” Lubelski Lipiec ’80 zorganizowanych w różnych częściach Lublina. 21 lipca odbędzie się plenerowy koncert na placu Zamkowym „Siła kobiet” z udziałem Kayah, Nosowkiej, Brodki i Pauliny Przybysz. Koncert będzie kwintesencją kobiecości, podczas którego artystki zaśpiewają swoje największe przeboje.

 

Piłkarskie emocje w pełni, dlatego też na piknikach będzie można spróbować swoich sił w turnieju gry w gigantyczne piłkarzyki. Do turnieju zapraszamy drużyny 5-osobowe (zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu imprezy, przy scenie od godz. 17:00). W zależności od ilości zgłoszonych drużyn zostanie dobrany system rozgrywek. Mecze będą się składać z dwóch połówek po 5 minut. Dla zwycięskiej drużyny przewidziane są specjalne nagrody. Kolejną atrakcją podczas nadchodzących pikników będzie specjalny, wieczorny pokaz FIRESHOW przygotowany przez Fundację Sztukmistrze.

Program wydarzenia:

  • godz. 17:00 – piknik rodzinny: zabawy i animacje dla całych rodzin
  • godz. 19:00 – koncert specjalny „Drogi Wolności”; w programie utwory, m.in.: Perfectu, Lady Pank, Lombardu, Czesława Niemena w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów z udziałem Tomasza Momota, „Fat Matthew” i „Jahdeck” (Chonabibe)
  • godz. 20:30 - pokaz FIRESHOW (Fundacja Sztukmistrze)
  • godz. 20:45 – kino plenerowe – pokaz filmu „Volta”, reż. J. Machulski

Podczas pikniku zostanie zorganizowana strefa gastronomiczna dla dzieci i dorosłych. Będzie też można spróbować swoich sił w specjalnej Strefie Wysokich Lotów. Konkursy przygotował Port Lotniczy Lublin oraz linie Small Planet: zniżkowe vouchery na bilety z Lublina do Burgas (Bułgaria).

Pikniki rodzinne i koncerty dzielnicowe „Drogi Wolności”:

  • 29 czerwca – Czechów – park przy ul. Koncertowej i Braci Wieniawskich
  • 6 lipca – Kalinowszczyzna – wąwóz między ul. Kleeberga a ul. Okrzei
  • 13 lipca – Kośminek – teren zielony przy Szkole Podstawowej 32, ul. Sulisławicka, ul. Tetmajera-Przerwy
  • 14 lipca – Felin – teren zielony przy Szkole Podstawowej 52
  • 15 lipca – Poręba – Park Jana Pawła II – scena
  • 20 lipca – LSM – wąwóz przy SP 22

Urząd Marszałkowski

Najważniejsze wydarzenia cykliczne