W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Dwa Brzmienia. Od baroku do współczesności
Data rozpoczęcia 2020-09-20
Godzina rozpoczęcia 18:45
Miejsce Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie, ul. Gabriela Narutowicza 6
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncert w ramach "Wieczorów muzycznych w Kościele Pobrygidkowskim". 

Wykonawcy:

  • MONIKA HOŁOWNIA – organy
  • DYMITR HARELAU - fortepian

W programie: C. Demarest, C. Franck, S. Rachmaninov, M. Reger, C. Saint-Saëns, M. Schütz, D. Szostakowicz, A. Vivaldi.

Koncert przedstawia rzadko słyszane połączenie dwóch instrumentów - organów i fortepianu. Program duetu lubelskich artystów Moniki Hołowni i Dymitra Harelau został dobrany tak, aby w jedną godzinę móc zabrać słuchaczy w dźwiękową podróż obejmującą niemalże trzy stulecia: wysłuchać muzyki Vivaldiego, przenieść się w romantyczne czasy Cesara Francka, zatrzymać się w XX-wiecznej Rosji, słuchając dzieł Szostakowicza i Rachmaninowa oraz dotrzeć do uczuciowych aranżacji Michaela Schütza, niemieckiego kompozytora naszych czasów.

MONIKA HOŁOWNIA – organistka, muzykolog. Absolwentka Instytutu Muz ykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w klasie organów dr hab. szt. muz. Elżbiety Charlińskiej. W roku 2014 zdobyła dyplom na międzynarodowym konkursie muzycznym Študentská umelecká činnosť (Słowacja). Aktualnie obejmuje stanowisko organistki w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie.

Dymitr HARELAU - Organista, muzykolog. Absolwent IM KUL w klasie organów prof. Jadwigi Kowalskiej. Uczestnik konkursów i festiwali (m.in.Tczewskie wieczory organowe, XL Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Giżycku). Zdobywca III nagrody na III Konkursie Organowym w Moskwie.