W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert familijny: A to Polska właśnie!

Data rozpoczęcia 2018-11-11
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Filharmonia Lubelska im. Henryka Wieniawskiego
Udział Płatny
Koszt udziału 30, 25 zł
Kategoria Koncert

Polskie tańce i pieśni narodowe w opracowaniu i wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej. 

Barwne, patriotyczne widowisko muzyczne dla najmłodszych. W listopadzie – Miesiącu Pamięci Narodowej warto czasami uświadomić sobie, że o istnieniu narodu decyduje przede wszystkim jego język, tradycja i kultura. Naród polski, mimo wymazaniu go na 123 lata z granic Europy  tych cech nie stracił, wręcz przeciwnie kultywował je i chronił od zapomnienia.
Tę piękną, polską tradycyjną kulturę utrwaloną poprzez taniec, muzykę i pieśni chcielibyśmy przypomnieć w koncercie – widowisku „A to Polska właśnie”.
Złożą się nań polskie tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak z oberkiem a także pieśni patriotyczne w opracowaniu i wykonaniu znanego i cenionego Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.
Piękne kostiumy, kunsztowny taniec, znakomicie wykonane pieśni złożą się na wspaniałe widowisko, które na długo pozostanie w pamięci.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne