W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Finałowy: Laureaci Festiwalu | Voo Voo | VI Festiwal Wschody

Koncert Finałowy: Laureaci Festiwalu | Voo Voo | VI Festiwal Wschody
Data rozpoczęcia 2017-04-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału 30-90 zł
Kategoria Koncert

Na scenie Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur wystąpią rewelacyjni laureaci VI Konkursu Piosenki Artystycznej wyłonieni podczas dwóch dni otwartych przesłuchań. Następnie Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal zamkną swoim występem 3-dniowe święto piosenki artystycznej w Lublinie.

Początkiem grudnia ich płyta “Dobry wieczór” osiągnęła status złotej. Kilka dni później weszli do studia nagraniowego, by zarejestrować nowe utwory na album, który przywiozą na swój występ w ramach Festiwalu Wschody. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić”. To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – płyta szybko pokryła się złotem, a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki. Nowa płyta Voo Voo zatytułowana „7” ukaże się 7 marca 2017. Kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie Voo Voo znajdzie się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich będzie zatytułowany od kolejnych dni tygodnia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej