W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Folk i okolice
Data rozpoczęcia 2013-12-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Bilet: 15/20 zł
Zagrają:

Paddy and the Rats, Węgry - Zespół Paddy & The Rats został założony w 2008. Pytani o nazwę kapeli, „Irlandczycy" odpowiadają: „punk jest tym w muzyce, czym szczur pośród zwierząt - kojarzy się z czymś brudnym i złośliwym, a my tak właśnie gramy". Zespół łączy muzykę rodem z pubu z gorącym i brudnym punk rockiem. Utworom dodają pikanterii motywy celtyckie oraz inspiracje światem piratów i żeglarzy. Słuchacze tej muzyki na pewno nie pozostaną trzeźwi, ponieważ rytm jigu sprawia, że wszyscy tańczą, skaczą i piją! Większość tekstów to opowieści o piciu i historie z pubów. Przez ostatnie 3 lata zespół zagrał ponad 300 koncertów i wziął udział w festiwalach w Niemczech, Włoszech, Francji, Szwecji, Danii, Austrii, Słowacji, Ukrainie, Serbii i na Węgrzech. Członkowie grupy wykonują swój repertuar na skrzypcach, banjo, akordeonie, dudach, whistle - oraz, oczywiście, grają mnóstwo rock'n'rolla.

Belegost, Polska - Młody lubelski zespół grający niszową muzykę, jaką jest folk-metal. Połączenie skocznych dźwięków skrzypiec, energicznych klawiszy, dynamicznej perkusji oraz mocnego brzmienia gitarowego sprawia, że muzyka przenosi nas w klimaty raźnych uczt ostro przyprawianych mocnymi trunkami w zadymionych salach oraz mrocznych tajemnic cienistych lasów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej