W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Folknery i FolkBeat,

Koncert: Folknery i FolkBeat,
Data rozpoczęcia 2013-12-06
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Bilet: 10/15 zł

Zagrają:
Folknery, Ukraina - niezwykły zespół z Kijowa, jedno z największych odkryć ukraińskiej sceny folkowej ostatnich lat. Kapela istnieje od 2009, kiedy została założona przez grupę kreatywnych folklorystów z Kijowa jako projekt teatralny. W poszukiwaniu autentycznych melodii i folkloru muzycy przemierzają Ukrainę,
Rumunię, Bułgarię i Turcję, odwiedzając tamtejsze wsie i poznając ginącą kulturę. Powstały w ten sposób repertuar Folknerów jest swoistą reinkarnacją kultury ludowej sprzed wieków. Zespół zabłysnął na dużych festiwalach folkowych u siebie w kraju i za granicą - na Białorusi, Litwie i w Polsce, gdzie w grudniu 2011 zdobył nagrodę główną i nagrodę publiczności festiwalu "Mikołajki Folkowe".

FolkBeat, Rosja - eksperymentalny projekt muzyczny z Moskwy, zwycięzca międzynarodowego konkursu na Syberii (2013) w kategorii „Debiut Roku". Obdarzone nowatorskim spojrzeniem na etnografię, cztery młode dziewczyny uwspółcześniają rosyjskie tradycyjne pieśni ludowe, łącząc je z elementami muzyki pop, hip-hop, drum'n'bass, jungle & punk rock, wykorzystując techniki beatbox i loop station.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej