W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Galowy: Laureaci Festiwalu i Nosowska

Koncert Galowy: Laureaci Festiwalu i Nosowska
Data rozpoczęcia 2014-04-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

W pierwszej części Koncertu Galowego wystąpią Laureaci Festiwalu, których wybierze jury w składzie: Jan Poprawa, prof. sztuk muz. Urszula Bobryk i Karolina Cicha. Koncert rozpocznie jednak gościnny występ laureatów ubiegłorocznej edycji, którzy ex aequo zajęli I miejsce – Agaty Struzik z Warszawy i Przemka Mazurka z Poznania.

Jak co roku, finał festiwalu uświetni też artysta dużego formatu. Tworzy się ciekawa tradycja, kiedy to – po Spiętym z Lao Che i Piotrem Roguckim z Comy – gwiazdami festiwalu są rewelacyjni wokaliści uznanych zespołów ze swoimi solowymi projektami, w tym roku będzie to Nosowska.

Nosowska – częsty gość lubelskich scen zarówno z grupą Hey, jak i solowo – w Chatce Żaka zagra wyjątkowo, bo przypomni m.in. swoją płytę „Osiecka”. Bohaterka wydawnictwa jest najczęściej wybieraną przez uczestników Wschodów autorką tekstów, z którymi prezentują się na scenie. Tymczasem wokalistka przywiezie też dźwięki z „8” czy wcześniejszej sensacji – płyty „UniSexBlues” – będzie to nieco odroczona część jej trasy „Nosowska.zip”. Dodatkowo będzie można usłyszeć kilka bardzo dawno niegranych, elektronicznych kompozycji Andrzeja Smolika – zapewne będzie to gratka dla fanów twórczości artystki.

Wokalistka rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki. W roku ubiegłym została także mianowana nową dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co tylko potwierdza jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

Bilety: 30 zł ulgowe, 40 zł normalne; podczas trwania festiwalu: 40 zł ulgowe, 50 zł normalne

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej