W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Goldfrapp
Data rozpoczęcia 2014-07-13
Godzina rozpoczęcia 22:30
Miejsce Plac Zamkowy
Kategoria Koncert

Goldfrapp to aktualnie jedna z największych gwiazd światowej sceny klubowej i elektronicznej. Grupa założona została w 1999 roku przez Alison Goldfrapp i Willa Gregory’ego. Alison, obdarzona zjawiskowym głosem, miała już w tym momencie doświadczenia po współpracy z Trickim czy Orbital. Will zaś okazał się wybitnym kompozytorem i multiinstrumentalistą. Razem, dzięki talentowi i konsekwencji, stworzyli unikalny projekt jakim jest dziś Goldprapp.

Grupa ma na koncie sześć albumów, kilkanaście singli ze swoimi przebojami, liczne nagrody i wyróżnienia oraz setki zagranych koncertów na całym świecie. Już pierwsza płyta artystów „Felt mountain” okazała się dużym sukcesem, przynosząc ze sobą hity takie jak „Lovely head” czy „Utopia”. Kolejne znakomite albumy „Black Cherry” i „Supernature” dodatkowo ugruntowały pozycję gwiazdy, zyskując w Wielkiej Brytanii status platynowych płyt. Dalej były równie udane „Seventh tree” i „Head first”.

W 2013 roku powstał dedykowany twórczości Goldfrapp film „Tales of us” odnoszący się do twórczości zespołu i jego najnowszej płyty, pod tym samym tytułem. Polscy fani także mieli możliwość zobaczenia tego wyjątkowego obrazu w wybranych kinach. Natomiast już 13 lipca podczas festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia w Lublinie będą mogli na żywo przekonać się jak fantastycznym zjawiskiem są koncerty Goldfrapp.