W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert gospel Power of unity

Koncert gospel Power of unity
Data rozpoczęcia 2014-01-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Koncert zespołu Gospel Project wraz z gościem specjalnym, tj. pochodzącym z USA Brianem Fentress'em.

Gospel Project to młodzi duchem, utalentowani ludzie, którzy chcą śpiewać Bogu na Jego chwałę i są świadomi swojej misji i powołania. Nośnikiem, którego używają do przekazywania Dobrej Nowiny jest muzyka i Słowo Boże. Radość, energia i siła utworów inspirowanych Ewangelią są motywacją do wielbienia Pana nie tylko na scenie ale i na co dzień. Każdy koncert Gospel Project niesie dawkę siły i jednocześnie duchowego ukojenia ponad podziałami i słabościami. W myśl zasady, że gospel to muzyka serca - wszystkie utwory wypełnione są szczerym przesłaniem i radości.
Początkowo Gospel Project był zespołem wokalnym. Od kwietnia 2013 stał się chórem. Muzycznie zespół nawiązuje do współczesnego amerykańskiego i brytyjskiego nurtu gospel oraz praise & worship, w tym takich wykonawców jak Kirk Franklin, Israel Houghton, Mark Beswick i inni. Chór działa pod patronatem Lubelskiego Stowarzyszenia Gospel

BRIAN FENTRESS (USA) – gość specjalny koncertu

Wychowywał się w Detroit – mieście czarnej muzyki, w rodzinie muzyków i wokalistów. Już gdy Brian był małym chłopcem, rodzina dostrzegła jego dar i umiejętności muzyczne, dane mu od Boga. Dorastając w kościele Brian rozpoczął śpiewanie solo w wielu 5 lat oraz dyrygowanie chórami. Dla Briana i wszystkich w jego otoczeniu było oczywiste, że jego przyszłość związana będzie z muzyką. 
W szkole średniej miał szansę zapoznać się z muzyką klasyczną oraz rozwinął swoje zamiłowanie do Opery. Otrzymał stypendium do Alabama A&M University, który ukończył z wyróżnieniem w r. 2003. Kontynuował naukę w University of Phoenix, który z tytułem magistra ukończył w 2006 roku. Współpracując w profesjonalnymi chórami klasycznymi oraz z chórami gospel, w trakcie odbywania studiów, Brian znacznie rozwinął i udoskonalił swoje umiejętności jako dyrygent chórów i wokalista.
Dwunastoletnia edukacja muzyczna w zakresie teorii muzyki i emisji głosu dała jego barytonowej barwie pełne afro-amerykańskiego kolorytu brzmienie. Podczas koncertów wciela się on nie tylko w rolę żywiołowego dyrygenta, ale też w pełnego scenicznego czaru solistę. Jego niezwykły głos dostrzegli muzycy światowej sławy. Występował i nagrywał u boku takich artystów jak Kirk Franklin, Lyle Lovette, Cece Winans oraz Aretha Franklin – która uznawana jest za jeden z pięciu największych współczesnych głosów kobiecych w muzyce rozrywkowej. Brian nie zaniedbywał także rozwijania kunsztu dyrygenta – obok koncertowania zdobywał doświadczenie jako stażysta u muzyka, aranżera i producenta Freda Hammonda.
Od roku 2005 Brian podróżuje po Polsce i Europie jako instruktor warsztatów gospel i dyrygent chórów warsztatowych. W grudniu 2007 roku w Poznaniu był instruktorem największych warsztatów gospel w Polsce. Wzięło w nich udział około 1020 osób, a Brian koncertował wspólnie z Mietkiem Szcześniakiem oraz Natalią Kukulską, co stanowiło niezwykłe połączenie polskiego brzmienia z afro-amerykańską żywiołowością Briana. Swe kulturowe bogactwo Brian wyśpiewał również w zarejestrowanym dla Telewizji Polskiej oraz TV Religia koncercie z repertuarem kolęd amerykańskich. Brian jest liderem poznańskiej grupy gospel ReGeneration, która dotarła do półfinału III edycji programu Must Be The Music.
Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Brian posiada doświadczenie w śpiewaniu wszystkich rodzajów muzyki gospel. Nikt inny nie jest tak dobrze przygotowany przez studia czy wykwalifikowany, jak Brian. Zapraszając do siebie Briana możesz być pewien profesjonalnego wykonania oraz wysokiej jakości muzyki.


Bilety:
15zl normalny
10 zl ulgowy (studenci i uczniowie)
Dzieci do 10 roku życia - wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej