W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert grupy Wojciech Karolak Quartet

Koncert grupy Wojciech Karolak Quartet
Data rozpoczęcia 2012-11-28
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Wojciech Karolak to postać, której chyba nie trzeba specjalnie anonsować, ponieważ jest jednym z pionierów polskiego jazzu. Jego kariera zaczęła się pod koniec lat pięćdziesiątych i trwa nieprzerwanie do dziś. Jest wirtuozem organów Hammonda, a spectrum jego możliwości i dokonań można wymieniać bez końca. Prywatnie erudyta i gawędziarz, bo jakże by mogło być inaczej, skoro jest mężem Marii Czubaszek? Każdy kto zetknął się z jego muzyką będzie na koncercie na pewno, a reszta powinna bezwzględnie nadrobić tę zaległość.
Anna Drozd, kuratorka programu muzycznego w Teatrze Starym

Wojciech Karolak to jedna z najoryginalniejszych postaci polskiej muzyki: pianista, organista, saksofonista, kompozytor i aranżer. Określany mianem polskiego Jona Lorda, zaliczany jest do grona największych wirtuozów organów Hammonda w Europie. Jako pianista jazzowy zadebiutował w 1956 w utworzonym przez siebie zespole dixielandowym. Jako saksofonista dwa lata później w formacji "Jazz Believers" z Andrzejem Trzaskowskim i Janem Ptaszynem Wróblewskim. W 1961 porzucił działalność saksofonisty i poświęcił się wyłącznie pianistyce. W 1962 z Romanem Dylągiem i Andrzejem Dąbrowskim założył The Karolak Trio, nagrywając pierwszą, autorską płytę.

W ankietach magazynu "Jazz International" w latach 1973-74 uznany został za organistę jazzowego Europy, a w rankingu "Jazz Forum" wielokrotnie zwyciężał w kategoriach: aranżer i organista. W 2007 otrzymał "Mateusza" - Nagrodę im. Mateusza Święcickiego przyznaną przez Redakcję Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia. W 2010 został uhonorowany nagrodą "Złotego Fryderyka" za całokształt osiągnięć artystycznych.

Zespół w składzie:
Wojciech Karolak – organy Hammonda
Jerzy Małek – trąbka
Tomasz Grzegorski – saksofon
Arek Skolik – perkusja

Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 40 zł