W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Henryk Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio „Lyrics”

Koncert: Henryk Miśkiewicz & Marcin Wasilewski Trio „Lyrics”
Data rozpoczęcia 2016-11-30
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: I - 60 zł, II - 50 zł, III - 30 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Koncert

Zespół wystąpi w składzie:
Henryk Miśkiewicz - saksofony
Marcin Wasilewski - fortepian
Sławomir Kurkiewicz - kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja

Kiedy powstawała płyta „Lyrics”, Marcin Wasilewski wraz z ówczesnym swoim zespołem "Simple Acoustic Trio" przedzierał się dopiero do czołówki polskiego jazzu i współpracował na stałe z Tomaszem Stańko. Zderzenie młodzieńczej wyobraźni i żywiołowości w połączeniu z dojrzałością i doświadczeniem Henryka Miśkiewicza zaowocowało materiałem tak niezwykłym i oryginalnym, że po 15 latach ponownie wydano "Lyrics", w połączeniu z innymi dokonaniami obecnie najważniejszego zespołu akustycznego w Europie - Marcin Wasilewski Trio. To wyjątkowy koncert, nie tylko dla miłośników rasowego jazzu, ale również dla wszystkich tych, dla których jazz jest jeszcze nie odkryty.

Henryk Miśkiewicz - saksofonista, klarnecista, kompozytor, aranżer. Przygodę z jazzem rozpoczął w wieku 14 lat zdobywając wyróżnienie na festiwalu “Jazz Nad Odrą” we Wrocławiu. Uhonorowany licznymi nagrodami, szczególnie sobie ceni Fryderyka za autorską płytę "Lyrics". W latach 2001 - 2002, zafascynowany młodym wówczas zespołem “Simple Acoustic Trio” – obecnie Marcin Wasilewski Trio, zaprosił go do współpracy, czego efektem jest płyta “Lyrics”. Od jej premiery minęło już kilka lat, a wciąż wywołuje ona zainteresowanie miłośników rasowego jazzu. Wszak nieczęsto powstają płyty, będące zapisem tak inspirujących spotkań: żywiołu młodzieńczej wyobraźni z muzyczną dojrzałością.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej