W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert HKCO Quintet
Data rozpoczęcia 2012-06-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Muzyka z Hongkongu w wykonaniu HKCO Quintet

Skład:
Yu Mei-lai  - śpiew, yangqin (cymbały)
Zhang Chongxue  - erhu (chiński instrument smyczkowy)
Zhang Ying - śpiew, pipa (chińska lutnia)
Luo Jing - zheng (chińska cytra)
Cui Can - zhongruan (chiński chordofon szarpany)
Yan Huichang – wsparcie artystyczne

Na koncert złożą się tradycyjne chińskie pieśni oraz elementy Opery Zhejiang. Kwintet żeński HKCO jest częścią Narodowej Chińskiej Orkiestry z siedzibą w Hongkongu, która powstała w 1977 roku i jest jedyną w Chinach profesjonalną orkiestrą, w której skład wchodzi 85 muzyków. Korzenie orkiestry są mocno osadzone w dziedzictwie narodowym Chin. Jej repertuar stanowi zarówno tradycyjna muzyka chińska, jak i utwory muzyki współczesnej. Orkiestra nieustannie stara się poszerzać swój repertuar, zlecając - specjalnie na własne potrzeby wykonawcze - komponowanie utworów muzycznych charakteryzujących się różną stylistyką. Misją HKCO jest osiągnięcie statusu orkiestry klasy światowej, która jest dumą Hongkongu. Orkiestra występuje na całym świecie i zdobywa wiele nagród m.in. Certificate of Merit - Award for Arts Education – Nagrodę za Edukację Artystyczną przyznaną przez Radę ds. Rozwoju Sztuki Hong Kongu (2011).

Dyrektorem artystycznym HKCO jest Yan Huichang. W roku 1987, przyznano mu tytuł Narodowego Dyrygenta Chin. W czerwcu 1997, dołączył do zespołu Orkiestry. W trakcie swojej długoletniej kariery Yan Huichang otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Obecnie pracuje jako profesor na Wydziale Muzyki Akademii Sztuk Estradowych w Hong Kongu, jak również wykłada w wielu konserwatoriach. Regularnie, pragnąc promować muzykę chińską, wygłasza referaty oraz odczyty w kraju i za granicą. Był pierwszym obywatelem Chin, który prowadził warsztaty mistrzowskie w Konserwatorium Paryskim.

Organizatorzy:
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża"
Teatr Stary w Lublinie
Chińska Orkiestra z Hongkongu

Współfinansowane przez:
Biuro ds. Handlu Hong Kongu w Berlinie (jako część obchodów 15. Rocznicy Powstania Specjalnego Regionu Administracyjnego - Hong Kong)

Bilety: I - 30 zł, II - 20 zł, III - 10 zł

Sprzedaż biletów w kasie Teatru Starego
Godziny otwarcia kasy:
poniedziałek i czwartek 10.00 - 16.00
wtorek, środa i piątek 10.00 - 18.00
oraz na godzinę przed koncertem.
Sprzedaż online: www. teatrstary.eu