W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert Jana Kondraka
Data rozpoczęcia 2012-06-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Jako wykonawca własnych utworów Kondrak wydaje mi się potomkiem ukraińskich „Didów” przemierzających z teorbanem stepy i wyśpiewujących swoje tęskne, niepokojące wróżby. Jest w nim jakiś piękny, „kresowy” rys, w pełni prawdziwy, nie mający nic wspólnego z marketingową, „cepeliową” ludowością, której tak wiele na rynku środków masowego przekazu. Kondrak jest rzadkim ptakiem. Cenię Go, podziwiam i szanuję.
Jacek Kaczmarski

"Mikrofony kłamią. Nagłośnienie nie przekazuje prawdziwego głosu. Dodaje siły, ale zmienia charakter. Pomiędzy słuchaczem, a śpiewakiem ustawia jeszcze wszechwładną osobę realizatora dźwięku". Koncert Jana Kondraka w Teatrze Starym będzie powrotem do pierwotnych form występowania. Gdzie wykonawca był tak słyszalny, jak chciał być i jak był w stanie. Kondrak wystąpi bez nagłośnienia. Kameralność teatru wręcz się tego doprasza. Ponadto każdy utwór wykonany zostanie w innej technice śpiewaczej, z zastosowaniem bizantyjskiego zdobnictwa i z naśladowaniem odgłosów natury.

Na repertuar złożą się głównie teksty i kompozycje własne Jana Kondraka, ale nie zabraknie kreacji wokalnych do słów Edwarda Stachury, czy też znakomicie przetłumaczonych utworów Stinga. Tytułowe nawiązanie do postaci literackiej Sztukmistrza z Lublina ma za powód to, że jedną trzecią koncertu wypełnią piosenki inspirowane chasydzką ekstazą muzyczną.

Jan Kondrak - autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Zwycięzca ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce (Grand Prix), laureat nagrody głównej Ogólnopolskich Spotkań Estradowych OSET w Rzeszowie, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za tekst), dwukrotny laureat FAMY w Świnoujściu (za scenariusz i utwory dla Marka Dyjaka). Twórca i szef artystyczny Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. Wydał cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami: Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, CD Romanse ballady, Kto, co; cztery pozycje z tekstami Edwarda Stachury: Missa Pagana, Tango Triste, Madame I i Madame II; oraz Kolędy przy gitarze.

Bilety: Miejsca I - 30 zł, Miejsca II - 20 zł, Miejsca III - 10 zł