W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Jędrzej Kubiak i Marek Wojtowicz

Koncert: Jędrzej Kubiak i Marek Wojtowicz
Data rozpoczęcia 2013-10-11
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Film

Jędrzej Kubiak gra na gitarach rezofonicznych wszystkich typów, wszystkimi związanymi z nimi technikami: fingerpicking, slide i lap-style, używa otwartych gitarowych strojów. Wykłada na warsztatach, prowadzi konsultacje, z jego publikacji korzystają setki muzyków pragnących dowiedzieć się więcej o gitarze dobro. Serwisuje rezofoniki gitarzystów z całego kraju, miłośnik przedwojennych instrumentów firmy National. Występuje solo, bierze udział w projektach spod znaku folku, bluesa, bluegrassu, awangardy a także muzyki pop. Jego solowa płyta „Shortsighted” (2011) została doskonale przyjęta przez krytykę, przyczyniając się do złamania stereotypu gitary dobro jako instrumentu przydatnego jedynie w bluesie i country.


Marek Wojtowicz (Harsh Guitar Mark) – jedyny wyraźny tradycyjny artysta bluesowy w Polsce – prezentujący „szorstkie” granie rural bluesa z Delty (wiejski blues z Delty). Marek gra bluesa tak, jak to robili kiedyś starzy mistrzowie gatunku. Oprócz grania artysta opowiada o bluesie i promuje bluesa przez różne działania, od grania na ulicy, poprzez publikacje, prowadząc edukację pokazuje bluesa również od strony obyczajowej i kulturowej. Jest prezesem Son House Gospel Blues Society, autorem szkoły bluesowej oraz dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu „Motywy Bluesa” w Raciborzu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej