W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Joanna Słowińska „Archipelag”

Koncert: Joanna Słowińska „Archipelag”
Data rozpoczęcia 2016-08-13
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Dziedziniec Muzeum Lubelskiego na Zamku
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt e-mail: biuro@jarmarkjagiellonski.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Puls tradycji, energia nowych technologii. Zderzenie pierwotnej energii wokalnej z brzmieniem elektronicznym i instrumentami akustycznymi. Joanny powrót do korzeni: pieśni wschodniego pogranicza. Teksty współczesne i tradycyjne. Kompozycje autorskie i obrzędowe polskie i słowiańskie pieśni rytualne.

Joanna Słowińska to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie, wokalistka o wielkiej scenicznej osobowości. Fanom etno i world music znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, miłośnikom piosenki literackiej – z brawurowych interpretacji kompozycji Zygmunta Koniecznego. Występuje m.in. z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów, z formacją Stanisław Słowiński Quintet i z grupą Muzykanci; koncertowała w większości krajów Europy, w USA (NY Broadway Symphony Space, Chicago Cultural Center), w Ameryce Południowej (WOMAD Festival Chile), w Azji (Gruzja, Korea Południowa). Jej kolejne solowe płyty: „Live in Alchemia” (2005) oraz „Możesz być” (2007) znalazły się w czołówce konkursu Polskiego Radia na Folkowy Fonogram Roku, a autorski album „Możesz być” zdobył ten prestiżowy tytuł. Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2004), Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Superjedynek TVP1 w ramach festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 roku uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce
Paweł Odorowicz – altówka, sampler, elektronika
Jan Słowiński – altówka
Michał Jurkiewicz – instrumenty klawiszowe, altówka
Michał Pamuła – instrumenty perkusyjne

gościnnie: 
Jacek Hałas – akordeon, lira korbowa, śpiew
Leszek Hefi-Wiśniowski – saksofon tenorowy, flet poprzeczny
Marcin Oleś – kontrabas

reżyseria dźwięku: Bartłomiej Magdoń

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej