W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert Jubileuszowy 15-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

Data rozpoczęcia 2019-11-23
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15
Organizator Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej od 2004 roku, dzięki Władzom Uczelni oraz wielu innym osobom, popularyzuje kulturę ludową wśród inżynierskiej społeczności akademickiej Politechniki Lubelskiej i nie tylko. W latach 1991-2002 przy uczelni działał Zespół Tańca Ludowego "Krajka" pod kierownictwem Aldony Flis - Ejfler. W 2004 roku Zespół został reaktywowany i działa pod nazwą Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Kierownictwo  artystyczne sprawuje mgr Hanna Aleksandrowicz. Kapelą kieruje Mikołaj Naum. 

Działalność Zespołu to liczne koncerty, warsztaty taneczne, spotkania z kulturą ludową. To występy zarówno na scenach w Lublinie i regionie, jak również na zagranicznych festiwalach.  Swoją obecnością uświetnia ważne uroczystości Politechniki Lubelskiej. W dorobku zespołu znajdują się liczne nagrody. Pary zespołowe osiągają sukcesy na Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich. 

W ciągu 15 lat przez Zespół przewinęło się masę tancerzy oraz muzyków. Podczas koncertu, obecni oraz dawni członkowie zaprezentują repertuar gromadzony przez wszystkie lata działalności artystycznej, m. in. tańce narodowe oraz tańce i przyśpiewki z wielu regionów Polski.
 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne