W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert jubileuszowy zespołu bębniarskiego Młode Djembe

Koncert jubileuszowy zespołu bębniarskiego Młode Djembe
Data rozpoczęcia 2017-05-13
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS "Chatka Żaka"
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Koncert jubileuszowy zespołu bębniarskiego Młode Djembe. Wraz z zespołem zagrają również zaproszeni goście: tancerka z Zimbabwe, basista funkowo-jazzowy oraz znani lubelscy muzycy gitarowi. Wykonają specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny.

Młode Djembe to formacja adeptów sztuki gry na bębnach i instrumentach perkusyjnych, których łączy pasja do muzyki, rytmu i mistycznej magii bębnów. Grupa uformowała się w 2007 r. po warsztatach bębniarskich prowadzonych przez Agnieszkę Kołczewską, pracownika „Chatki Żaka”, muzyka i animatora kultury. Zespół gra różnorodne rytmy: afrykańskie, azjatyckie, kubańskie, używając różnego rodzaju bębnów (głównie djembe, conga, darabuka, bongosów), a także instrumentów perkusyjnych (marakasów, quiro, cabazy, barcheimsy, talerzy perkusyjnych, cowbella, vibraslapu, trójkątu, gwizdka afrykańskiego). Do wykonywania utworów rytmicznych włączany jest śpiew – głównie obrzędowe piosenki afrykańskie. Instrumentem przewodnim zespołu jest bęben afrykański DJEMBE (czyt. Dżembe), od którego pochodzi nazwa zespołu. Grupa inspiruje się perkusyjno-bębniarską muzyką afrykańską, azjatycką, kubańską, brazylijską, ale nie stroni także od muzyki rockowej, jazzowej, reggae czy folku.

Młode Djembe z okazji jubileuszu przygotowali specjalny program - atrakcyjne rytmy z Afryki, Azji i Kuby. Podczas koncertu gościnnie wystąpią: Nolwazi Mhodi (Zimbabwe), Piotr Klimecki - bas oraz Drath-Kowalczyk&CO, którzy zagrają z grupą specjalnie przygotowane na tę okazję kompozycje. Na scenie zobaczymy także byłych członków grupy, którzy zagrają wspólnie z zespołem Rytm Serca. Podczas koncertu formacja Młode Djembe zostanie uhonorowana nagrodą jubileuszową z okazji działalności zespołu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej