W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Julia Marcell "PROXY"

Koncert: Julia Marcell "PROXY"
Data rozpoczęcia 2016-06-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Zespół wystąpi w składzie:

Julia Marcell - śpiew, gitara, pianino
Mandy Ping-Pong - altówka, śpiew, klawisze
Thomas Fietz / Sebastian Schmidt - perkusja
Thomsen Slowey Merkel - bas

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka, ma na swoim koncie 3 albumy – ufundowane dzięki internautom "It Might Like You" z 2008 roku, "June" z 2011, z piosenkami „Matrioszka” i „Echo”, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, oraz zeszłoroczną "Sentiments", nazywaną przez prasę muzyczną jej najlepszą płytą dotychczas.
Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011.
Obok własnych piosenek, Julia Marcell pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć” (2015), oraz sztuk teatralnych „Kamienne niebo zamiast gwiazd” (2014) oraz „Kronos” (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.
Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.
Przebojem podbiła polski rynek muzyczny. W 2009 roku, dzięki wsparciu internautów wydała swój pierwszy album „It Might Like You” za który otrzymała prestiżowy „Paszport Polityki” i pełen zachwyt krytyki.
Za drugi album „June” otrzymała Fryderyka. Jak będzie tym razem? Tym razem będzie przede wszystkim po polsku (!). Chociaż Julia mieszka i tworzy w Berlinie, tam produkuje swoje płyty, postanowiła zrobić polskim fanom miłą niespodziankę. Tak sama opisuje swój najnowszy projekt: „Jest moją reakcją na tu i teraz, na naszą popową, rozkrzyczaną, odblaskową rzeczywistość, której zasady działania stają się coraz bardziej i bardziej absurdalne i niezrozumiałe...” Zapowiada się bardzo ciekawie.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Więcej informacji: http://bilet.teatrstary.eu

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej