W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Jurkiewicz, Jarząbek | Piosenki Jaromira Nohavicy

Koncert: Jurkiewicz, Jarząbek | Piosenki Jaromira Nohavicy
Data rozpoczęcia 2017-02-24
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Rybna 4/5
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Muzyka zaciera granice, łączy kultury, łagodzi obyczaje, skraca odległości, zbliża ludzi, niezależnie od epoki, tła geopolitycznego czy różnic językowych. Twórczość Jaromira Nohavicy jest dowodem na prawdziwość wszystkich tych twierdzeń.
Całkowicie zrozumiała i uzasadniona jest więc fascynacja duetuJarząbek-Jurkiewicz piosenkami Jaromira Nohavicy. Dwaj indywidualiści znaleźli płaszczyznę porozumienia w czeskiej poezji. Świat interpretowany i kreowany przez czeskiego barda (Polscy fani mówią, że trochę polskiego) stał się skutecznym spoiwem, które inspiruje duet od 2013 roku. Skrzyżowały się dwa całkowicie odmienne obszary zainteresowań muzycznych, zawodowych i światopoglądowych lubelskich wykonawców, a efektem tego spotkania jest ich wspólny program muzyczny, który zaprezentują podczas koncertu w Między Słowami.