W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: ​Kacper Kuszewski
Data rozpoczęcia 2018-11-14
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 60 zł, II - 50 zł, III – 30 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Kacper Kuszewski
oraz zespół muzyczny w składzie:
Tomasz Krezymon – fortepian
Konrad Kubicki - kontrabas
Jacek Namysłowski – puzon, flet

Kacper Kuszewski - aktor awangardowego Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu, który nie gardzi kulturą popularną. Tym razem solo, przygotował widzom bardzo przyjemny wehikuł, którym przenosi nas w cudowne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku. Świat fraków, cylindrów, długich sukien i kapeluszy z piórem, ale także fokstrota, tanga i charlestona. Jest to kolekcja hipotetycznych portretów jego prawdopodobnych krewnych w formie piosenek w stylu retro. Liryczno - humorystyczna podróż w czasie, która przywołuje klimat Piwnicy pod Baranami w jej najlepszym okresie.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Recital Kacpra Kuszewskiego Album rodzinny to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga.
Pomysł zrodził się przy przeglądaniu starego rodzinnego albumu. Nieznajome postaci ze zdjęć aż się prosiły, żeby wymyślić im nowe, zabawne życiorysy. Niektóre piosenki były też inspirowane prawdziwymi historiami rodzinnymi twórców. W ten sposób powstała galeria nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć naszym dziadkom. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.
Recital przeplatany jest konferansjerką, na którą składają się m.in. cytaty z poradników deklamatoryki z początku XIX wieku, fragmenty podręcznika dobrych manier czy anegdoty rodzinne, które wywołują salwy śmiechu publiczności. W czasy minionej epoki przenosi nas również scenografa i wizualizacje, na które składają się stare fotografie wyświetlane w trakcie piosenek.

KACPER KUSZEWSKI - aktor, wokalista. Urodził się w Słupsku, ale dzieciństwo spędził w Trójmieście i tu, na deskach gdyńskiego Teatru Dramatycznego (obecnie Teatr Miejski), stawiał swój pierwsze kroki na scenie. Przez dwanaście lat uczył się w szkole muzycznej, grając na fortepianie i klarnecie. Po ukończeniu studiów na wydziale aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej (1999) współpracował z teatrami Narodowym, Polskim i Scena Prezentacje w Warszawie, z Teatrem Muzycznym Roma oraz z Kabaretem Olgi Lipińskiej. Zagrał ponad 30 ról w dubbingu, użycza głosu między innymi Lukowi Skywalkerowi oraz disneyowskiej Myszce Mickey.

Dużą popularność przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”, w którym gra od 2000 roku. Sympatię widzów zyskał również występując w telewizyjnym show „Jak Oni Śpiewają”(2008), gdzie doszedł do finałowego odcinka. Tańcząc w parze z Anną Głogowską zwyciężył 13. Edycję „Tańca z Gwiazdami” (2011). Zwyciężył w 8 edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", dzięki czemu został jurorem kolejnego wydania, zastępując Bartka Kasprzykowskiego. Ma też w dorobku kilka ról filmowych („Strefa ciszy”, „Karol, człowiek, który został papieżem”, „Wkręceni”) oraz w Teatrze Telewizji.

W 2007 roku ukończył podyplomowe studia aktorskie na uniwersytecie w Manchester w Anglii. W latach 2008 - 2016 był aktorem Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu, uznawanym za jedną z najlepszych niezależnych grup teatralnych w Europie i odnoszącym znaczne sukcesy na międzynarodowych festiwalach. Spektakl „Pieśni Leara” zdobył cztery nagrody (w tym dwie najważniejsze, The Herald’s Archangel oraz The Scotsman’s Fringe First) na największym na świecie festiwalu teatralnym Fringe w Edynburgu w 2012 roku.

Śpiewanie jest ważną częścią jego działalności zawodowej już od chwili debiutu w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wziął udział w wielu spektaklach, koncertach i projektach muzycznych występując m.in u boku Katarzyny Groniec, Mariana Opani czy Krystyny Tkacz, zaśpiewał partię Jasia w aktorskiej wersji opery Humperdincka „Jaś i Małgosia” zrealizowanej przez Polskie Radio, razem z Katarzyną Zielińską zrealizował w Teatrze Roma spektakl muzyczny „Berlin, czwarta rano” oparty na piosenkach z niemieckich kabaretów z lat 30-tych XX wieku, który został świetnie przyjęty przez publiczność i krytyków. Ostatnio przygotował solowy spektakl muzyczno-kabaretowy w stylu retro pt. „Album rodzinny”. Piosenki z tego przedstawienia zostały wydane na płycie pod tym samym tytułem. Od 2016 roku jest wokalistą poznańskiego zespoły Leszcze.

Kacper zajmuje się też pracą pedagogiczną. W latach 1999-2003 był asystentem Anny Seniuk w warszawskiej Akademii Teatralnej, zaś w latach 2009-2012 prowadził zajęcia ze śpiewu zespołowego w ramach kursu Master of Arts realizowanego przez Teatr Pieśń Kozła dla Manchester Municipal University. Obecnie uczy tego przedmiotu w London School of Performing Arts Practices w Londynie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej