W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert "Kameralne Kompozycje"

Data rozpoczęcia 2019-03-18
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Szkoła Muzyczna im. T. Szeligowskiego, ul. Narutowicza 32 a
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Przemysław Pacek jest 19-letnim uczniem Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Muzyka jest jego pasją od najmłodszych lat. Jest laureatem wielu konkursów skrzypcowych i kompozytorskich o skali ogólnopolskiej i międzynarodowej - zdobył m.in. I miejsce na "IV Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. P. Perkowskiego" w Toruniu oraz I nagrodę na "XX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim UFM" w Warszawie. Jako kompozytor ma także za sobą kilka koncertów z autorską muzyką, m.in. w Filharmonii Lubelskiej podczas "XXII Forum Muzyki Współczesnej im. W. Lutosławskiego".

Koncert "Kameralne Kompozycje" jest już drugim projektem realizowanym przez niego w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin. Dzięki wsparciu Miasta, ma on możliwość zorganizowania wydarzenia, w które zaangażowane jest najzdolniejsza młodzież nie tylko z Lubelszczyzny, lecz także z innych części Polski - Warszawy czy Bielska-Białej. Muzyka jaką zaprezentują, będzie odzwierciedlała fascynację kompozytora najróżniejszymi nurtami muzyki XX i XXI wieku. Niemal wszystkie wykonane utwory będą miały swoją premierę - nie zabraknie wśród nich humorystycznych akcentów, ale też eksperymentalnych prób wyrażenia siebie.
 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne