W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert kameralny
Data rozpoczęcia 2014-07-05
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Koncert

MAŁGORZATA KOGUT-ŚLANDA – skrzypce
JULITA PRZYBYLSKA-NOWAK – fortepian

Program:
C. Franck – Sonata A-dur
R. Bukowski – I Sonata na skrzypce i fortepian
F. Mendelssohn-Bartholdy – Sonata F-dur

MAŁGORZATA KOGUT-ŚLANDA
Urodziła się w 1977 roku. Szkołę muzyczną I st. ukończyła w Krośnie Odrzańskim. Następnie uczęszczała do Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2001 z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Obecnie jest wykładowcą ze stopniem doktora na wydziale instrumentalnym na tejże uczelni, równocześnie przygotowując się do habilitacji. Z ważniejszych osiągnięć artystka wymienia: III nagrodę na XIII Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii „kwartet" (Łódź, 1998); I nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego na II Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie, w kategorii „duet", II nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej w Brnie – Czechy, w kategorii „duet" (2000). W 2001 roku zakwalifikowała się do XII Konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W ramach przygotowań zagrała koncerty z Filharmonią Wrocławską i Filharmonią Kaliską. Byłą stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 1999/2000 oraz 2000/2001. Reprezentowała Akademię Muzyczną we Wrocławiu na organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Koncercie Roku oraz na Festiwalu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Kłodzku. Koncertowała w Warszawskiej Filharmonii Narodowej podczas Gali Koncertowej II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Współczesnej im. K. Pendereckiego oraz VII Forum Lutosławskiego. Występowała z Polską Orkiestrą Kameralną z orkiestrą kameralną Sinfonia Varsovia oraz z Wrocławską Orkiestrą Kameralną "Wratislavia". W latach 2000-2006 była członkiem międzynarodowej orkiestry UBS Verbier Festival Orchestra. W latach 2002-2003 przebywała na stypendium w Miami Beach - USA jako członek New World Symphony. W latach 2006-2009 mieszkała i pracowała w Hiszpanii ( Madryt ) jako muzyk orkiestrowy.
Jako solistka koncertowała w Polsce, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, USA. Jako muzyk orkiestrowy koncertowała w niemal wszystkich krajach Europy oraz w USA, Meksyku, Argentynie i Brazylii.

JULITA PRZYBYLSKA – NOWAK
Naukę gry na fortepianie rozpoczęła pod kierunkiem prof. Janiny Butor w swoim rodzinnym Wrocławiu. Po ukończeniu z wyróżnieniem Liceum Muzycznego, studia pianistyczne odbyła w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie prof. Czesława Stańczyka. Była dwukrotną stypendystką towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wielokrotnie brała udział w konkursach pianistycznych w Polsce, a także za granicą w Göttingen, Darmstadt i Mariańskich Łaźniach. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem prof. Haliny Czarny – Stefańskiej, Edith Picht – Axenfeld, Sabolcsa Esztenyi i Aleksego Orłowieckiego. Ukończyła także studia podyplomowe w klasie prof. Włodzimierza Obidowicza i prof. Józefa Stompla. Początki jej pianistycznej kariery były związane z muzyką Fryderyka Chopina, którą prezentowała na festiwalach pianistycznych w Żelazowej Woli i Dusznikach Zdroju. Wystąpiła także z cyklem recitali chopinowskich na Światowej Wystawie Euro Gate w Taipei na Tajwanie oraz podczas wystawy Expo w Hanowerze w 2000 roku. W swoim repertuarze ma także koncerty fortepianowe F. Chopina, I.J. Paderewskiego i F. Mendelssohna, które wykonywała z orkiestrami pod dyrekcją Mirosława Błaszczyka, Jacka Rogali i Marzeny Diakun. W 2002 roku dokonała prawykonania, a następnie nagrania sonat fortepianowych wrocławskiego kompozytora Ryszarda Bukowskiego. Od 2001 roku związana jest z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w której to uczelni uzyskała tytuł doktora sztuki. W 2013 roku prowadziła kurs muzyki kameralnej w Narodowym Uniwersytecie Muzycznym w Bukareszcie. Wystąpiła z recitalami kameralnymi w Instytucie Polskim w Rzymie oraz na Uniwersytecie w Ostrawie, Bukareszcie i Latinie. Obecnie współpracuje ze skrzypkiem Jarosławem Pietrzakiem, profesorem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Artyści wspólnie prezentują utwory kompozytorów polskich pochodzenia żydowskiego. Mają w swoim repertuarze także nieznane, odnalezione przez siebie kompozycje. Wystąpili podczas uroczystości nadania odznaczenia „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”, organizowanej przez Instytut Yad Vashem, na Festiwalu „Mazel Tov” w Synagodze w Ostrowie Wielkopolskim, w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie na koncercie upamiętniającym powstanie Żydowskiej Orkiestry Symfonicznej w Getcie Warszawskim, we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu oraz podczas IX Dni Muzyki F. Mendelssohna w Krakowie. Pianistka występuje także ze skrzypaczką Małgorzatą Kogut-Ślandą, wykonując dzieła pochodzące z epok minionych jak również współczesne kompozycje kameralne.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej