W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert kameralny: W kręgu Andrzeja Nikodemowicza

Data rozpoczęcia 2018-05-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Data zakończenia 2018-05-16
Godzina zakończenia 22:00
Miejsce Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Organizator Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 30, 25, 20 zł
Kategoria Koncert

Lubelski Oddział Związku Kompozytorów Polskich zaprasza w środę, 16 maja, o godz. 19 do Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie na recital fortepianowy Michała Drewnowskiego promujący najnowszą płytę "W kręgu Andrzeja Nikodemowicza".

Album "W kręgu Andrzeja Nikodemowicza", znakomity pianista Michał Drewnowski poświęcił pamięci zmarłego w 2017 roku, lwowsko-lubelskiego kompozytora, wykładowcy i animatora życia muzycznego. Andrzej Nikodemowicz stał się jednym z najważniejszych animatorów życia muzycznego w Lublinie. Był twórcą wielu utworów na fortepian i orkiestrę oraz dzieł chóralnych. Pozostawił po sobie szereg utworów religijnych, jak kantaty, oratoria czy psalmy.

Koncertowi będzie towarzyszyła wystawa zdjęć z okazji 30-lecia koncertów AKORD Lubelskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich oraz publiczna prezentacja ostatniego wywiadu z Profesorem Andrzejem Nikodemowiczem nagranego podczas koncertu AKORD XV w 2015 roku.

W trakcie koncertu zostaną rozlosowane egzemplarze płyty.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne