W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Kasai Allstars feat. Basokin

Koncert: Kasai Allstars feat. Basokin
Data rozpoczęcia 2017-07-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Błonia pod Zamkiem, Scena na Błoniach
Organizator Warsztaty Kultury
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Punktem wyjścia w przypadku tej supergrupy jest oczywiście rdzenna muzyka etniczna Afryki, a w szczególności nurt przypisany bezpośrednio Konono N°1 jak i Kasai, czyli kultowe zjawisko „Congotronics”.

Kasai Allstars to zespół – instytucja, wymykający się prostym klasyfikacjom. W jego skład wchodzi aż pięć różnych kolektywów z terenów Demokratycznej Republiki Kongo, z prowincji zwanej Kasai (stąd nazwa grupy). Jednym z tych doskonałych składów jest właśnie Basokin. Na żywo, podczas fenomenalnych koncertów, na scenie przeplatają się oraz uzupełniają pierwotny rytm generowany na tradycyjnych instrumentach, ekspresyjny taniec, zjawiskowe kostiumy oraz intrygujące odniesienia do współczesnych gatunków takich jak choćby: jazz, hip hop, trans, rock.

Jednym z ostatnich wielkich sukcesów grupy jest muzyka i udział w filmie „Felicite”, nagrodzonym w tym roku w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem.