W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Kasia Wilk
Data rozpoczęcia 2017-11-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł (dostępne w kasie i online ddkbronowice.pl)
Kategoria Koncert

Kasia Wilk jest niezwykle uzdolnioną piosenkarką, prezentującą muzykę od funky, reggae i soul po muzykę lat 20. XX wieku. Czasopismo „Machina” umieściło ją na liście 50 najlepszych polskich wokalistek. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Grand Prix „Stare po nowemu” w 2001 i 2003, oraz na Ogólnopolskim Festiwalu im. Anny Jantar w 2004. Rok później razem z zespołem KTO TO zajęła 2. miejsce w konkursie Debiutów na Festiwalu w Opolu (utwór „Gdy minie sen”). 

W roku 2008 rozpoczęła karierę solową. Z singlem „Do kiedy jestem” w 2009 roku Wilk zwyciężyła w polskim finale 46. Sopot Festival i tym samym zakwalifikowała się do etapu międzynarodowego, gdzie zajęła 3. miejsce. Na 48. KFPP w Opolu w konkursie Superpremier Wilk zajęła 3. miejsce z piosenką „Escape” i otrzymała „Brązową Premierę”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej