W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert //Katarzyna Łopata // Osiecką

Koncert //Katarzyna Łopata // Osiecką
Data rozpoczęcia 2015-06-25
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Projekt „Osiecką” zrodził się kilka lat temu w jednej z studenckich kawalerek w Lublinie. Wszystko zaczęło się od Wojtka Klona i Kasi Łopaty, którzy skomponowali muzykę do poezji Agnieszki Osieckiej. Nie zrobili tego tak od razu - wybrali teksty mało znane. Szukali czegoś, czego jeszcze nie było, wychodząc z założenia, że Osiecką wprawdzie śpiewa wielu, ale wciąż to samo. Cięgle słyszymy utwory, które zostały zinterpretowane i wykonane po kilka razy, przez wielu artystów. Właśnie dlatego powstały aranżacje nowe, świeże i współczesne, jednak nawiązujące do klasyki, jaką jest sama Osiecka.

Dzięki współpracy Katarzyny Łopaty i Wojciecha Klona powstała muzyka, którą trudno zaszufladkować w konkretnym gatunku. Różnorodna stylistyka rozciąga się od gitarowych przesterów, przez ambitny pop, aż po miękkie nu-jazzowe brzmienia. Całość tworzą młodzi muzycy i jednocześnie znajomi, dzięki którym projekt jest szczery, intymny, a zarazem bezkompromisowo świeży. Ciepły wokal Kasi nadaje mu także pewną dozę kobiecej subtelności.

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin".

Autorskie aranżacje do wybranych tekstów Agnieszki Osieckiej.

Zagrają:
Krzysztofem Kawałko - gitara
Maciejem Szczepańskim - bas
Wojciechem Kurkiem - perkusja
Katarzyna Łopata - wokal


Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej