W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Keychange: Fagelle
Data rozpoczęcia 2022-07-08
Godzina rozpoczęcia 19:15
Miejsce Namiot Festiwalowy
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Fagelle - Szwedzka artystka wywodząca się z nordyckiej sceny muzyki eksperymentalnej. Słynie z unikalnego stylu miksowania gitary, mocnego wokalu i elektroniki w organiczny i szalenie ekspresyjny sposób. Używając efektów, syntezatorów i samplerów, zanurza się w dźwiękach, eksperymentując, aż znajdzie to, co w połączeniu z poezją stworzy fascynujący utwór zawieszony gdzieś pomiędzy sound artem a popem. Jej dźwiękowy świat  składa się niemal ze wszystkiego: od nagrań terenowych z tętniącego życiem metra, aż po ryczące gitary i udręczone syntezatory.  W efekcie otrzymujemy dzikie zderzenie lirycznego piękna i nieskrępowanej, surowej ekspresji. W 2019 roku, wraz z producentem i współpracownikiem Henrykiem Lippem (Blue for Two, Anna von Hausswolff, Union Carbide), Fågelle nagrała i wyprodukowała swój debiutancki album „Helvetesdagar”, który został uznany przez szwedzki magazyn Gaffa za „bezkompromisowy, uczciwy, odważny i mistrzowski”.

Keychange to pionierska międzynarodowa inicjatywa na rzecz równości płci w branży muzycznej, która każdego roku, w ramach swojego programu rozwoju talentów, wybiera nową grupę artystek i profesjonalistek z branży muzycznej z 12 różnych krajów, stających później na czele tej globalnej inicjatywy w swoich krajach i środowiskach. W tym roku eksperci z branży muzycznej wytypowali spośród 590 zgłoszeń aż 76 nowych twarzy, biorących udział w rocznym programie profesjonalnego wsparcia. W związku z partnerskim zaangażowaniem festiwalu Inne Brzmienia w działania sieci, w dniach 7-10 lipca 2022 r w Lublinie usłyszymy trzy projekty muzyczne oraz spotkamy 3 innowatorki z obszaru muzyki, biorące udział w części edukacyjnej wydarzenia.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022.