W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Kocham, Lublin, Szanuję. Harmonie miasta.

Koncert: Kocham, Lublin, Szanuję. Harmonie miasta.
Data rozpoczęcia 2017-09-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału za okazaniem bezpłatnych wejściówek do pobrania w Teatrze
Kategoria Koncert

Uwaga! Koncert połączony z rejestracją audiowizualną. Obecność na koncercie jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku.

MUZYKA
kompozycja i wykonanie na żywo: Bartek Wąsik
FILM
realizacja zdjęć: Agata Grzybowska
reżyseria dźwięku: Robert Migas

PREMIERA: 11.03.2017
Projekt zrealizowany z okazji 5-lecia działalności Teatru Starego oraz 700-lecia Miasta Lublin.


Z okazji jubileuszu 5-lecia Teatru, który zbiegł się w czasie z wyjątkową, bo 700-ną rocznicą lokacji Lublina, zapraszamy Państwa w podróż – refleksję, podróż – poszukiwanie nieuchwytnego genius loci naszego miasta. Kocham, Lublin, Szanuję będzie muzyczno – filmową impresją na temat rodzinnego miasta autora projektu, Bartka Wąsika. Najpierw był film – realizowany przez ponad rok we współpracy z Agatą Grzybowską i Robertem Migasem w różnych zakamarkach Lublina. Obrazowi towarzyszyć będzie na równych prawach muzyka, którą pianista skomponował i wykona na scenie.

Bartek Wąsik – pianista, kompozytor i aranżer, laureat wielu międzynarodowych konkursów oraz Paszportu Polityki 2014, Gwarancji Kultury przyznawanej przez TVP Kultura i zdobywca tytułu Polak z Werwą. Jest współzałożycielem i członkiem Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Występował niemal w całej Europie, Azji, obu Amerykach. W 2010 roku debiutował w Carnegie Hall i Chicago Symphony Hall, prezentując opracowania utworów Chopina, które krytycy opisali jako „absolutnie genialne”. W 2011 roku, podczas debiutu w Filharmonii Berlińskiej, wraz z kwartetem Kwadrofonik wykonał m. in. autorską aranżację Święta Wiosny Igora Strawińskiego na dwa fortepiany i perkusję. Projekt artysty Nowa Warszawa, czyli dwanaście na nowo zaaranżowanych piosenek o Warszawie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki i publiczności, jednocześnie rozpoczął artystyczną przyjaźń ze Stanisławą Celińską i Royal String Quartet. Projekt został uhonorowany Wdechą i Gwarancją Kultury przyznawaną przez TVP Kultura. W 2014 odbyła się premiera filmu dokumentalnego Nowa Warszawa, w reżyserii Bartka Konopki. 
Bartek Wąsik jest również laureatem nagród fonograficznych: Fryderyk za najlepsze nagranie muzyki kameralnej (Lutosławski Piano Duo), Folkowy Fonogram Roku (Kwadrofonik). W 2014 roku wspólny projekt zespołu Kwadrofonik i Doroty Miśkiewicz: Lutosławski, Tuwim – Piosenki nie tylko dla dzieci uzyskał status Złotej Płyty. Jesienią 2014 roku nakładem wydawnictwa Bołt Records ukazała się płyta zawierająca utwory na dwa i cztery fortepiany Tomasza Sikorskiego i Juliusa Eastmana. W roku 2015 roku miała miejsce premiera fonograficzna Requiem ludowego – projektu, który był owocem współpracy zespołu Kwadrofonik i śpiewaka Adama Struga – nagrodzonego Folkowym Fonogramem Roku 2015.

Agata Grzybowska - fotoreporterka, mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwentka fotografii Wydziału Operatorskiego PWSFTViT w Łodzi. Od kilku lat związana jest zawodowo z „Gazetą Wyborczą”. Inicjatorka i współzałożycielka kolektywu fotograficznego inPRO, który działa na rzecz rozwoju fotografii prasowej i fotoreportażu. W 2015 roku wygrała Grand Prize BZ WBK Press Photo za zdjęcie „Czarnego czwartku” na Majdanie w Kijowie. W tym samym konkursie zdobyła również pierwsze miejsce w kategorii zdjęcie pojedyncze - Wydarzenia. W 2013 roku zdobyła II miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii fotocast za multimedialny reportaż „Zabić geja”. Razem z Wojciechem Karpieszukiem zdobyła nagrodę Obserwator w Studenckich Nagrodach Dziennikarskich MediaTory 2013. Jej prace były nominowane do wielu prestiżowych nagród, między innymi do Grand Press Photo (2014) i Amnesty International (2013). 

Robert Migas - absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Po studiach odbył staż pod okiem Leszka Wójcika w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Od powrotu do Polski współpracuje z kompozytorem Bartoszem Chajdeckim realizując jego muzykę do filmów („Chce się żyć“, „Bogowie“, „Jestem mordercą“). Jako stały realizator zespołu Kwadrofonik pracował z nimi podczas ich koncertów z Adamem Strugiem, Arturem Rojkiem i przy widowisku „Ksenofonia. Symfonia dla innego“ reżyserowanego przez Jana Komasę. Od dwóch lat koordynator techniczny Festiwalu Kwadrofonik i Instalakcje.