W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Koncert: Kolaże miniFestival - przegląd kapel

Data rozpoczęcia 2017-06-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Most Mariana Lutosławskiego
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

"KOLAŻE miniFESTIVAL - ideą przyświecającą temu wydarzeniu jest zaprezentowanie publiczności zgromadzonej na Moście twórczości młodych kapel rodem z Lublina. miniFESTIVAL to brzmieniowy kolaż - każdy z zespołów jest zupełnie innym fragmentem, "wyrwanym" ze swojej stylistyki, ale w kontekście wystąpienia na jednej scenie wspólnie zaczynają tworzyć muzyczną całość, wzajemnie przez to siebie uzupełniając.

Vestige - to połączenie różnych inspiracji: od alternatywnego rocka po elementy muzyki post-rockowej i ambientu, swego czasu określony jako "romans Happysadu z Franz Ferdinand".

Antykwadrat - zespół poruszający się na pograniczu hard rocka, funku i bluesa. Cechujący się charyzmatycznym wokalem i dużą dawką świetnego instrumentalu ze świeżym gitarowym brzmieniem.

6 Billion Mirrors - swoją muzykę umieszczają gdzieś pomiędzy rockiem progresywnym i metalem z domieszką elektronicznych brzmień. Anglojęzyczne teksty są wypadkową codziennych emocji i duchowych refleksji dotyczących świata.

Pasażer - członkowie zespołu nazywają swoją muzykę renesansem lubelskim: wiąże się ona z syntezatorowymi brzmieniami, triolowym rapem i elektronicznym chłodem, jednak z dodatkiem rockowej ekspresji. Teksty piosenek są raczej emocjonalnym opisem rzeczywistości, niż próbą jej rozwiązania. Podmiot liryczny nie do końca ma wpływ na swoje położenie, w życiowej podróży jest Pasażerem.

The Fudges - grają muzykę z pogranicza soulu i elektroniki. W swoich piosenkach łączą brzmienia elektroniczne i akustyczne. Ich muzyczne spotkania rozpoczęły się od funku i soulu z lat 60. i 70., od około roku przechodzą inspirację muzyką elektroniczną, a niedawno także hip-hopem, z którym planują zostać na dłużej".

Najważniejsze wydarzenia cykliczne