W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert "Kolędy świata"
Data rozpoczęcia 2014-01-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Koncert

Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Akademickie Centrum Kultury UMCS "CHATKA ŻAKA", Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej zapraszają na koncert "Kolędy świata".

Wystąpią:

Chór KANTYLENA III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, dyr. Małgorzata Nowak
Chór AMABILE Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Grabskiego w Lublinie, dyr. Karolina Pietrzak
Chór COPERNICUS IX Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Lublinie, dyr. Anna Bielecka
Chór SENSORIUM Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, dyr. Maria Korycińska
Chór CANTO - Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku, dyr. Ewa Bieniek
Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej w Lublinie, dyr. Urszula Bobryk, Izabela Urban

Gość Specjalny Piotr Selim - fortepian, śpiew

Organizatorami koncertu KOLĘDY ŚWIATA są: Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Akademickie Centrum Kultury UMCS "CHATKA ŻAKA" oraz Chór Akademicki UMCS im. J. Czerwińskiej.

Gospodarz koncertu - Chór Akademicki UMCS, zaprosił do wspólnego kolędowania chóry działające w ramach programu "Śpiewająca Polska". "Śpiewająca Polska" to Ogólnopolski program rozwoju chórów szkolnych, ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 22 marca 2006 r. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej - by przez śpiew doświadczać bogactwa muzyki i otwierać się na świat kultury. Program wspiera rozwój chórów szkolnych przez dofinansowywanie godzin lekcyjnych oraz opiekę metodyczną nad dyrygentami tych chórów.
Pieczę nad częścią merytoryczną programu w regionie lubelskim sprawuje Instytut Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS, koordynatorkami są panie: dr hab. Małgorzata Nowak i ad. I st. Barbara Pazur.
Szkolenia dla dyrygentów uczestników "Śpiewającej Polski" obejmują zajęcia z dyrygowania, emisji głosu oraz hospitacje pracy z chórem. Prowadzą je głównie pracownicy naukowi Instytutu Muzyki. Zapraszani są także specjaliści z zakresu poszczególnych przedmiotów, uznane w Polsce autorytety w swojej dziedzinie. Efekty pracy chórów możemy usłyszeć na obligatoryjnych Prezentacjach Programu Śpiewająca Polska oraz podczas koncertów chóralnych na terenie Lublina i w regionie.
Tegoroczną edycję koncertu "Kolędy Świata" uświetni udział Gościa Specjalnego - Piotra Selima.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej