W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert laureatów VII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

Koncert laureatów VII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
Data rozpoczęcia 2013-11-25
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Akcja

W programie:
- przesłuchanie 12 -tu finalistów
- spektakle Teatru Panopticum
- rozdanie nagród


Teatr Panopticum to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających w Lublinie i regionie teatrów młodzieżowych, który w przyszłym roku obchodzić będzie swój jubileusz 30-lecia istnienia. O Panopticum mówi się, że jest to „kuźnia talentów”,
w której wychowuje się i edukuje przyszłych aktorów. Z setek gimnazjalistów i licealistów, którzy przewinęli się przez teatr, wielu odnosi dziś sukcesy w renomowanych teatrach polskich oraz filmie i telewizji, a wielu studiuje jeszcze w szkołach teatralnych.

„Szekspira Potęga Miłości”
Scenariusz i reżyseria: Mieczysław Wojtas
Muzyka i opracowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
Konsultacja językowa: Jerzy Wrzos

Premiera tego spektaklu odbyła się 7 marca br. w Teatrze Starym w Lublinie podczas jubileuszowej gali 15-lecia Ogólnopolskiego Festiwalu Inscenizacji Dzieł Szekspira. Dzisiaj zobaczymy tylko fragmenty widowiska, które zostało zainspirowane wątkami miłosnymi z różnych dramatów Szekspira. Poszczególne obrazy teatralne reżyser wzbogacił muzyczno - wokalnym komentarzem, a całość opracowano w oryginalnym języku Szekspira, jedynie niektóre fragmenty śpiewne są po polsku.