W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Laureatów XIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

Koncert Laureatów XIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego
Data rozpoczęcia 2019-11-28
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na Koncert Laureatów XIII Miejskiego Konkursu Recytatorskiego.

Repertuar recytatorów stanowią w tym roku dwa teksty. Jeden, związany z obchodami 450. rocznicy zawarcia w 1569 roku Unii Lubelskiej, pisarza doby staropolskiej i jeden dowolnie wybrany pisarza związanego z Lublinem z zakresu literatury polskiej XX i XXI wieku. Usłyszymy teksty Jana Kochanowskiego, Daniela Bratkowskiego, Józefa Baki, Daniela Naborowskiego i pisarzy doby najnowszej, od Józefa Czechowicza po Marcina Świetlickiego.

Celami konkursu są przede wszystkim: popularyzacja literatury polskiej, kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorów i inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Konkurs odbywa się w trzech etapach, którym towarzyszą omówienia zaprezentowanych utworów przez jurorów.

W Koncercie Laureatów poza występami recytatorów będzie pokazany najnowszy spektakl "Marsz Polonia" Teatru Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury  "Pod Akacją". Na zakończenie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia, Nagroda Publiczności i Nagroda dla najlepszego instruktora. Fundatorem nagród jest Dyrekcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.