W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert letni z nutką skrzypiec

Koncert letni z nutką skrzypiec
Data rozpoczęcia 2014-06-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Wystąpią:
Monika Kukieła, Michaela Cichulska, Aniela Lembryk, Angelika Mucha, Damian Deleś – skrzypce
Alicja Habza, Dominika Mrówczyńska, Karol Furtak, Kamil Przygrodzki – fortepian
Wykonawcom będzie towarzyszyć Agnieszka Shulz-Brzyska

W programie:

Wolfgang Amadeusz Mozart, Johann Nepomuk Hummel, Fryderyk Chopin, Emil Młynarski, Michał Kleofas Ogiński, Niccolò Paganini, Heinrich Ries, Fritz Kreisler, Maurycy Moszkowski

Koncert poprowadzi prof. Iwona Sawulska – sopran, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie (specjalność: pianistyka), a następnie Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie wokalistyki prof. Grażyny Krajewskiej. W 1999 r. Akademia Muzyczna w Łodzi nadała jej stopień doktora sztuki w dziedzinie wokalistyki, a w 2003 r. doktora habilitowanego sztuki. Uzyskała też tytuł licencjata muzykologii KUL. Współpracowała z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu. Po studiach debiutowała w Filharmonii Rzeszowskiej u boku Andrzeja Hiolskiego w Requiem Gabriela Fauré. W latach 1994-1998 solistka Teatru Muzycznego w Warszawie, następnie Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Występuje w licznych koncertach oratoryjnych, symfonicznych i recitalach. Współpracowała z takimi kompozytorami, jak: Andrzej Nikodemowicz, Paweł Łukaszewski, Mariusz Dubaj, Stanisław Moryto, Edward Pałłasz, Miłosz Aleksandrowicz. Bierze udział w prestiżowych koncertach i festiwalach –m.in. występowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Wiedniu zaprezentowała recital pieśni słowiańskich, na Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater w Częstochowie, Muzycznym Festiwalu w Łańcucie, Festiwalu im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, Festiwalu Tempus Paschale w Lublinie, Międzynarodowym Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwalu Stanisława Moniuszki w Kudowie-Zdroju i wielu innych. Ponadto współpracuje z wybitnymi dyrygentami, orkiestrami w kraju oraz z Chórem Akademickim KUL. Iwona Sawulska nagrała dwie płyty CD (z Jolantą Münch – fortepian) Love and Passion z muzyką Manuela de Falli, Manuela Ponce, J. Siqueiry, Edwarda Pałłasza; Freude und Trauer der Liebe z pieśniami Roberta Schumanna. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Katedrze Dydaktyki Muzycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, będąc jednocześnie artystką estradową.

Agnieszka Schulz-Brzyska, pianistka koncertująca w kraju i za granicą. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Kazimierza Gierżoda oraz kameralistyki prof. Mai Nosowskiej. Kształciła się również u Tatiany Szebanowej, Jean-Claude’a van den Eydena, Oliviera Gardona oraz Ryszarda Baksta; miała również okazję doskonalić swoją interpretację utworów Witolda Lutosławskiego pod okiem samego Mistrza. Ma na koncie liczne występy z lubelskimi zespołami kameralnymi. Towarzyszy instrumentalistom oraz wokalistom na koncertach i konkursach (wśród nich Międzynarodowy Konkurs im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie), otrzymując nagrody i wyróżnienia dla akompaniatora. Jej repertuar obejmuje utwory solowe i kameralne od baroku po muzykę współczesną.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM