W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Lubelska Federacja Bardów oraz pokaz filmu "Magiczne miasto"

Koncert: Lubelska Federacja Bardów oraz pokaz filmu "Magiczne miasto"
Data rozpoczęcia 2009-06-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie
Kategoria Koncert

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) to jedyna w swoim rodzaju formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Czerpie wzorce z muzyki etnicznej i z ambitnych nurtów światowego rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu.

Grupa istnieje od 1999 roku. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, w Paryżu, w Nowym Jorku i wielokrotnie w Londynie.

Repertuar LFB składa się z ok. 300 piosenek, bardzo różnych w charakterze. To pozwala zaistnieć jej w salach filharmonii z towarzyszeniem orkiestry i zakręcić kilkutysięczną widownią Festiwalu Kultury Ekologicznej, gdzie prezentowała programy wywiedzione z muzyki etnicznej Kresów.

Swoje płyty formacja nagrywała m.in. w studio pr. III PR - im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie były promowane przez PR i TVP pod postacią rejestrowanych koncertów. Zespół tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki (oprócz wymienionych - jeszcze np. KFP w Opolu, FAMA w Świnoujściu).
Projekcja filmu” Magiczne Miasto”

Lublin należy do miast magicznych jak Praga, Lizbona i Petersburg. Poczucie jego magiczności mieli chrześcijanie i chasydzi. Katastrofizm przewijał się też w poezji Józefa Czechowicza. Z dawnego Lublina pozostały pojedyncze obiekty, których przeznaczenie jest zupełnie inne niż pierwotne. Dramat niepamięci - tak można określić obecną sytuację.

reżyseria: Natasza Ziółkowska-Kurczuk
scenariusz: Natasza Ziółkowska-Kurczuk
zdjęcia: Tomasz Michałowski
muzyka: Henryk Kuźniak
czas trwania: 55

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej