W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Lubliner Klezmorim
Data rozpoczęcia 2017-04-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Zespół wystąpi w składzie:
Tomasz Czapliński – skrzypce
Elżbieta Czaplińska - śpiew
Wojtek Czapliński - klarnet
Rafał Grząka - akordeon
Włodek Wargocki - kontrabas

Grupa Lubliner Klezmorim powstała w lipcu 1997 roku, szturmem zdobywając serca bywalców i publiczności legendarnej, a nieistniejącej już Kawiarni Artystycznej "SZEROKA 28". Od 2009 roku grupa występowała cyklicznie w niepowtarzalnej scenerii restauracji "Mandragora" na Lubelskim Rynku.
Repertuar zespołu to głównie muzyka klezmerska – tradycyjna muzyka Żydów wschodnio-europejskich, wykonywana dawniej przez wędrownych grajków, a dzisiaj przez "Lublinerów", wplatających w nią dowcipy, żarty, szmoncesy, tworząc spontaniczną zabawę. Profesjonalizm i artystyczne wykonanie utworów przekłada się tu na wzruszenie i zachwyt, przyjemność intelektualną z obcowania z muzyką sięgającą korzeniami różnych kultur i nacji, radość życia i zauroczenie, a czasem na melancholijną zadumę.

Przez 18 lat istnienia, brali udział w wielu projektach artystycznych, takich jak: filmy, spektakle teatralne, programy telewizyjne i radiowe, festiwale, sympozja naukowe, konferencje, zjazdy towarzystw czy inne uroczystości, zarówno w Polsce, jak i za granicą. O uniwersalności ich muzyki świadczy wielorakość miejsc, w których dane im było występować - począwszy od kameralnych koncertów dla niewielkiej (ale jakże wdzięcznej!) publiczności, festiwali stricte klezmerskich i multikulturowych, poprzez muzea, teatry i galerie sztuki, na festiwalach jazzowych kończąc! Zagrali ponad tysiąc pięćset koncertów dla ludzi kultury, sztuki, nauki, polityki czy biznesu i nadal nie mają dosyć!

Jeżeli chcielibyście zetknąć się z kulturą i muzyką żydowską, 
jeżeli chcielibyście przeżyć prawdziwie magiczne chwile, 
jeżeli chcielibyście wziąć udział w porywającym spektaklu, który będziecie wspominać latami,
serdecznie zapraszamy na ten koncert!

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej