W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Lustmord
Data rozpoczęcia 2016-12-10
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Sala Operowa CSK (poziom 1), Plac Teatralny 1
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: 40/50/60 zł
Kategoria Koncert

Lustmord czyli Brian Williams, to brytyjski twórca muzyki eksperymentalnej, pionier ambientu, i choć tworzy poza głównym nurtem, to na jego koncerty ciągną rzesze fanów. To za sprawą dźwięków, które mają wymiar totalny i wizualizacji dopełniających całe widowisko. Z dźwiękiem eksperymentuje od lat 80., na pytanie dlaczego tworzy muzykę, odpowiedział:

zająłem się tym ponieważ nie istniały dźwięki, które chciałbym usłyszeć.

Stąd zapewne jego muzyka jest tak wielowymiarowa i trudna do opisania. Sam mówi, że za pomocą muzyki chce zabrać swoich słuchaczy w podróż, która kończy się wraz z wybrzmieniem ostatniego dźwięku. Dwa z jego albumów zostały nagrane w grotach, jaskiniach i kopalniach – miejscach, których atmosfera odpowiada jego oryginalnej muzyce. We wrześniu 2016 roku nakładem oficyny Touch ukazała się jego najnowsza płyta „Dark Matter”, która jest owocem 25 lat żmudnego kolekcjonowania dźwięków zarejestrowanych przez NASA i ośrodki naukowe zajmujące się badaniem kosmosu.

Brian Williams tworzy także efekty dźwiękowe do hollywoodzkich superprodukcji, gier i reklam, był członkiem australijskiej grupy SPK i współpracował z wieloma artystami związanymi ze sceną alternatywną, m.in. z grupami Throbbing Gristle oraz Tool. Choć Lustmord nie koncertuje zbyt często, to znany jest z występów w olbrzymich industrialnych przestrzeniach – halach magazynowych, opuszczonych fabrykach i elektrowniach. To będzie jego pierwszy występ w sali operowej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej