W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert - Maciej Fortuna Trio

Koncert - Maciej Fortuna Trio
Data rozpoczęcia 2013-01-30
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Zespół w składzie: Maciej Fortuna - trąbka, fluegelhorn, Piotr Lemańczyk - kontrabas, Krzysztof Gradziuk - perkusja

Może się wydawać, że nadzieją w jakiejś dziedzinie zostaje się tylko raz. Maciej Fortuna dwukrotnie został uhonorowany tym tytułem przez czytelników Jazz Forum w 2011 i 2012 roku. Czy można mieć lepszą rekomendację niż cała rzesza miłośników jazzu?
Trębacz, wykładowca, kompozytor i aranżer. Jego ostatni projekt „Maciej Fortuna Trio” to niezwykle udana współpraca z Piotrem Lemańczykiem i Krzysztofem Gradziukiem. Wspólnie tworzą perfekcyjny technicznie, niezwykle energetyczny i wyjątkowy jazz.
Nieoczywiste zestawienie trąbki, kontrabasu i perkusji jest bardzo wymagające i rzadko spotykane, nie wpływa to jednak na podstawowe dla przeciętnego słuchacza wrażenia. Kompozycje Fortuny są niezwykle melodyjne, brak fortepianu czy gitary sprawia, że tworzy się niezwykła przestrzeń, a dokładając do tego rozbudowane improwizacje otrzymujemy ciekawy dialog. Dialog oscylujący w obszarze różnych stylistyk, bardzo emocjonalny i niepowtarzalny.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Podczas koncertu w Teatrze Starym Maciej Fortuna Trio będzie promował swój najnowszy album.

Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor, aranżer, to jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia.
Przez czytelników Jazz Forum uznany dwukrotnie w latach: 2010 i 2011 za Nową Nadzieję Jazzu, nominowany do nagrody Fryderyk 2011 (kategoria Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę LOST KEYS Maciej Fortuna Quartet.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł
Godziny otwarcia kasy teatru: poniedziałek i czwartek 10.00 - 16.00; wtorek, środa i piątek 10.00 - 18.00; oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem. Wejście do kasy od ulicy Dominikańskiej. Tel: 81 466 59 25; info@teatrstary.eu