W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: MaJLo "Over The Woods"

Koncert: MaJLo "Over The Woods"
Data rozpoczęcia 2018-06-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

MaJLo – wokal, gitary, synth
Szymon Burnos – instrumenty klawiszowe, backing vocals
Jacek Prościński – perkusja, sampler

Over The Woods to pierwszy długogrający album gdańskiego artysty - MaJLo. Inpsiracje czerpane prosto z natury; obserwacja jej kolorów i stopniowych przemian stworzyły podwaliny dla muzyki, która rozbrzmiewa na tym krążku. Zmienność otaczającej przyrody opowiedziana została dźwiękami pełnymi zarówno melancholii, jak i gwałtowności. Pomimo kontrastujących elementów, album pozostaje spójny brzmieniowo, łącząc subtelny wokal, akustyczne instrumenty i koloraturową elektronikę. 
MaJLo postawił tym razem na instrument, który towarzyszy mu od wielu lat, a mianowicie gitarę. Mimo to, choć pozornie album może wydać się w dużej mierze akustyczny, pojawiają się na nim brzmienia licznych efektów elektronicznych. Są to między innymi efekty typu noise oraz wszelkiego rodzaju modulacje instrumentów perkusyjnych i klawiszowych.

Album składa się z dziesięciu utworów, które przy współpracy z malarką Iwoną Góraj, zyskały wymiar wizualny w postaci odpowiadających im obrazów.
Za całą warstwę produkcyjną odpowiada artysta, a wszystkie utwory powstały w przestrzeni jego pracowni. Autorką tekstów jest Asia Bieńkowska.

Album Over The Woods ukazał się 24 marca 2017.