W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Koncert: Małe Instrumenty
Data rozpoczęcia 2017-11-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

zespół w składzie: 
Iwona Sztucka, Magda Lipniewska, Tomasz Orszulak, Jędrzej Kuziela, Paweł Romańczuk
nagranie głosu: Jan Nowicki

Małe Instrumenty to niezwykle oryginalna grupa artystyczna, której muzyka powstaje przy użyciu profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. Ich najnowszy projekt zainspirowany został piętnastoma fragmentami ze „Sklepów cynamonowych” Brunona Schulza. Małe Instrumenty idealnie wpisują się w świat pisarza z Drohobycza, który opisywał swoje skłonności do rzeczy „małych i ułomnych”, widząc w nich arcybogaty mikroświat, pełen ukrytych znaczeń. Krótkie formy czytane przez Jana Nowickiego ilustrowane iście schulzowskimi, pełnymi emocji abstrakcyjnymi dźwiękami pozwalają odpłynąć słuchaczowi we własnej wyobraźni, pomagając stworzyć nowe interpretacje. Małe Instrumenty idealnie dopełniają prozę Schulza stając się jego trzynastym miesiącem kalendarza i szóstym palcem u ręki.
Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym


Małe Instrumenty - wrocławska grupa muzyczna, założona w 2007 roku i prowadzona przez Pawła Romańczuka. Swoje poszukiwania koncentruje na nietypowych źródłach dźwięku, małych obiektach, unikalnych instrumentach i własnych konstrukcjach grających.
Wśród licznych zrealizowanych projektów znajdują się interpretacje muzyki filmowej, ilustracje do filmów niemych czy koncerty na toy piano z muzyką Johna Cage'a i Fryderyka Chopina.
Poza rozbudowaną kolekcją instrumentów muzycznych Małe Instrumenty zajmują się konstruowaniem prototypowych instrumentów własnego pomysłu.
Dodatkową działalnością stały się też warsztaty dedykowane słuchaczom poszukującym inspiracji w pracach Małych Instrumentów. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej