W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert Marcin & Karol "Pieśń Nadziei"

Koncert Marcin & Karol "Pieśń Nadziei"
Data rozpoczęcia 2019-06-06
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5A
Udział Płatny
Koszt udziału bilety w cenie 10 zł do nabycia w dniu koncertu na miejscu
Kategoria Koncert

Podobno nadzieja umiera ostatnia. „Pieśń nadziei” ma wzruszyć, uwrażliwić na otaczający świat, czasem wywołać uśmiech. Akustyczne dźwięki płyną lekko, a teksty zabierają tam, gdzie najważniejsze są emocje.
„Pieśń nadziei” to tytułowy utwór z płyty Karola Zielińskiego wydanej w 2018 roku w ramach stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Lublin. Znakomita większość tekstów jest dziełem Karola Zielińskiego, natomiast muzykę do większości utworów stworzył Marcin Kruk. I to właśnie oni wykonają repertuar pochodzący z tej płyty i nie tylko.

Duet zdobył Wyróżnienie za wykonanie utworu Miry Kubasińskiej na IX Festiwalu "Wielki Ogień" im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w 2015 roku, Nagrodę Publiczności w Nagroda Publiczności w Konkursie Piosenki 8 Lubelskiego Przeglądu Poetyckiego „Strojne w Biel" - Zima z Bazuną w 2019. Ponadto na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona ,,Niechaj zabrzmi Bukowina" Karol Zieliński został wyróżniony Nagrodą Specjalną.
Duet wystąpił także w finałach takich przeglądów jak Pulavian Blues Festival w 2015, Kraśnik Blues Meeting w 2015 czy Galicja Blues Festiwal w 2017.
Karol Zieliński – harmonijkarz, autor tekstów. gry na harmonijce, oraz teorii muzyki i improwizacji uczył się od Bartosza Łęczyckiego, Marcina Dyjaka, Zygmunta Zgrai, Mieszka Służewskiego czy Arka Rogalskiego. Trzykrotny Laureat "Złotej Dziesiątki" Ogólnopolskiego Konkursu Gry Na Harmonijkach Ustnych "HaKam" w Kamieniu w latach 2015 – 2017.
Marcin Kruk – wokalista, gitarzysta, songwriter, konferansjer, akompaniator spektakli improwizowanych. W swojej twórczości porusza się głównie w obrębie rocka, bluesa i amerykańskiego folku, choć czasem tez nawiązuje do reggae czy r’n’b.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej