W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Marek Napiórkowski & Artur Lesicki „Celuloid”

Koncert: Marek Napiórkowski & Artur Lesicki „Celuloid”
Data rozpoczęcia 2016-04-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III – 20 zł, stojące - 15 zł
Kategoria Koncert

Marek Napiórkowski i Artur Lesicki - czo­łowi polscy gitarzyści jazzowi, a także przy­jaciele od lat dzieciństwa - po raz pierwszy w karierze nagrali płytę w duecie, formule wymarzonej, by w pełni ukazać ich wirtu­ozerię, a jednocześnie wydobyć to, co naj­piękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów muzyki fillmowej uzupełniają premierowe, autorskie utwory gitarzystów, utrzymane w klimacie, który najlepiej oddaje tytuł albumu: „Celu­loid”. 

Nowa płyta gitarzystów to hołd dla najpięk­niejszych melodii napisanych przez polskich kompozytorów muzyki filmowej. Zjawiskowe tematy z niezapomnianych obrazów jeszcze nigdy nie brzmiały tak szlachetnie. „Celuloid” – choć nawiązuje do czasów, gdy wspaniałe polskie filmy powstawały głównie na taśmie czarno-białej – skrzy się kolorami. Większość partii zostało zareje­strowanych w całości na żywo z użyciem gitar akustycznych i klasycznych, zbudowa­nych przez najlepszych lutników na świe­cie. W nagraniach słychać też frapujące dźwięki gitary dwunastostrunowej, mini Martina, charango i gitar elektrycznych.

MAREK NAPIÓRKOWSKI - wziął udział w sesjach nagraniowych po­nad 140 albumów jazzowych, rockowych i popowych. Grał m.in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richar­dem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Yous­sefem, Angelique Kidjo, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Hadrien Feraud, Henrykiem Miś­kiewiczem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Moż­dżerem. Był wraz z Arturem Lesickim współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elektrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma „Jazz Forum”. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z wła­snymi projektami, Anną Marią Jopek, Hen­rykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz.
Wydał cztery autorskie albumy: „Nap”, „Wolno”, „KonKubiNap” oraz „Up!”. Pięciokrotnie nominowany do Na­grody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012, 2013 i 2014.

ARTUR LESICKI - ma na swym koncie współpracę z czoło­wymi muzykami jazzowymi: Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Peterem Her­bolzheimerem i Adamem Holzmanem. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej, m. in.: Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Dorotą Miś­kiewicz, Krystyną Prońko, Krzysztofem Kiljańskim, Mieczysławem Szcześniakiem. Uczestniczył w niezliczonej liczbie progra­mów telewizyjnych (Taniec z Gwiazdami, Fabryka Gwiazd i in.) oraz jako członek or­kiestry i solista w festiwalach Sopot Festi­wal, Top Trendy, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Jako lider autorskiego projektu Artur Lesicki Acoustic Harmony gitarzysta nagrał dwie znakomicie przyjęte płyty: „An Unbelievable Silence” i „Stone & Ashes”. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej